IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Через Skype почали виманювати гроші з користувачів

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Skype

    Аферисти навчилися повністю імітувати стиль спілкування жертви.

    35_73_main_new_15017520.jpg (20.51 Kb)

    Поки Національна поліція попереджає українців про афери в інтернеті, шахраї в соцмережах і месенджерах розсилають фальшиві повідомлення від імені родичів і друзів. Таким чином аферисти виманюють у довірливих українців гроші. Журналісти з'ясували, як себе захистити.

    Аккаунт Олени Вертинською в Skype зламали невідомі і від її імені просили кращих друзів перевести дві тисячі гривень.

    "Їду ввечері з роботи, і мені починають дзвонити мої друзі. Кажуть, що до них з мого особистого Skype приходять повідомлення", – розповідає Олена.

    Коли жінка прочитала повідомлення, то не повірила своїм очам: листування копіювало її стиль спілкування, смайлики і навіть знаки пунктуації.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2018 року пачка сигарет коштуватиме понад 30 гривень

    На виверти аферистів попався один Олени Сергій. Коли він прочитав повідомлення з проханням перевести майже три тисячі гривень – взявся допомагати.

    "Вона мені пише, що не проходять гроші і просить у мене логін і пароль від мого онлайн-банкінгу. Добре, логін і пароль тримай, а потім розберемося", – згадує Сергій.

    Але коли з рахунку почали зникати гроші, чоловік зрозумів, що його обдурили. Але повернути переклади було вже пізно. Вдалося лише заблокувати картку.

    Перед тим, як зламати сторінку, аферист збирає інформацію про жертву і її оточення, щоб знати, хто може без зайвих питань перевести кошти. Це займає мінімум часу, говорить глава Інтернет асоціації Олександр Федієнко – ми самі в соцмережах викладаємо фото і дані про близьких і друзів.

    "Домовтеся з близькими друзями, родичами, дітьми, що в разі критичних ситуацій ви будете писати повідомлення, але вставляти в кінці кому або замість коми ставити крапку", – радить Федієнко.

    Щоб убезпечити свою сторінку від зломщиків, Федієнко радить придумати складний пароль, і прив'язати аккаунт до номера мобільного телефону.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми