IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Користувачі старих iPhone почали масово скаржитися

 • Джерело: itc.ua.  → Ключові теги: iPhone

  Що ж, цього цілком варто очікувати. Після вчорашніх одкровень Apple щодо уповільнення продуктивності деяких моделей смартфонів iPhone (iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 і iPhone SE) заради продовження терміну їх роботи невдоволення споживачів цим досить суперечливим рішенням стрімко переросло в судові позови. На цей момент відомо вже як мінімум про два подібні позови проти Apple, один з яких є колективним. Обидва вони подані в США.

  0035_0f9660b92b27b35911f289dad28a2839.jpg (36.96 Kb)

  Особистий позов подав житель Лос-Анджелеса і власник iPhone 7 Штефан Богданович. Позивач вважає, що Apple порушила його права і права інших споживачів, одноосібно і без згоди прийнявши рішення знизити продуктивність смартфонів iPhone з метою продовження терміну служби акумулятора.

  Також позивач звинувачує відповідача в нечесному веденні бізнесу. Кажучи конкретніше, Штефан Богданович вважає, що Apple турбували зовсім не споживачі, а особиста вигода. Мовляв, купертинівський гігант таким чином підштовхує клієнтів до оновлення на більш нові моделі. Позивач вимагає, щоб виробник негайно припинив подібну нечестиву практику і виплатив йому компенсацію за незручності. Ступінь вини Apple і розмір компенсації належить визначити суду.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" державний банк

  Другий позов подали п’ятеро жителів штатів Іллінойс, Огайо, Індіани і Північної Кароліни. Це позов кваліфікований як колективний. Тобто, в майбутньому до нього можуть приєднатися й інші споживачі, які вважають, що цією «турботою» Apple порушила їхні права.

  У заяві йдеться, що компанія спроектувала iOS таким чином, щоб уповільнювати процесори iPhone 5, iPhone 6 і iPhone 7. Що цікаво, Apple в своїй заяві не згадувала модель iPhone 5 серед тих, до яких застосовувалася функція. Позивачі називають рішення Apple «обурливим, неетичним і нечесним», а також вважають його таким, що порушує закони про захист прав споживачів. Як і Богданович, вони вимагають компенсації шкоди без зазначення конкретної суми.

  Можна не сумніватися, що це лише початок, і в майбутньому будуть і інші подібні позови. Також можна бути упевненим, що Apple була готова до такого сценарію розгортання подій. Єдине питання викликає те, яку стратегію вибере виробник – захоче вирішити все максимально швидко і мирно або ж волітиме затягнути справу на кілька років. Благо, фінансові ресурси і судова система США дозволяють компанії судитися роками, про що ми вже неодноразово згадували в інших новинах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми