IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні активізували діяльність інтернет-шахраї

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: шахрайство

    Найчастіше обманюють тих, хто хоче зробити покупки.

    0012_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Клієнтів інтернет-магазинів в Україні за останній рік стало більше майже на 50%. І поки Національна поліція попереджає українців про афери в інтернеті, вигоду шукає все більшу кількість аферистів. Журналісти "Сегодня" розбиралися, яким чином заробляють на довірливих покупцях і як не попастися на гачок.

    Житель Києва Олександр Кулібаба довго шукав особливі санки для свого сина. Потрібний товар знайшовся на одному з сайтів. Продавець попросив передоплату, нібито щоб підтвердити серйозність намірів.

    "Повну передоплату просили – 1200 грн. Я відмовився і запропонував більш-менш вигідні умови – відправити 200 грн. Мені сказали: "Окей", але попросили перекинути гроші не на банківську картку, а на мобільний. Це вже мене здивувало", – розповідає Олександр.

    В результаті саней чоловік так і не побачив, а телефон продавця перестав відповідати. Пізніше Олександр помітив оголошення про продаж норкової шуби втричі дешевше, ніж зазвичай. В оголошенні значився той же контактний номер телефону.

    На шахрайку в мережі натрапила і киянка Олена Литвиненко.

    "Я побачила оголошення в інтернеті, де пропонувався сертифікат на придбання косметики на суму тисячу гривень, його вартість була вісімсот. Я перекинула передоплату п'ятсот гривень", – ділиться Олена.

    Після цього ні грошей, ні сертифіката Олена не побачила, а продавщиця зникла.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін анонсував впровадження накопичувальної пенсійної системи

    Вимоги передоплати і прохання перевести гроші на мобільний – це перші ознаки того, що ви маєте справу з аферистами, попереджає керівник торгової інтернет-платформи з продажу речей Олександр Роєнко.

    "Є накладений платіж – ви дивитеся на товар, якщо це те, що ви замовляли, ви оплачуєте. Ще є оплата без ризику – гроші заморожуються на рахунку, але вони не передаються продавцеві, поки ви не отримали товар і не переконалися, що це те, що вам потрібно", – розповідає Роєнко.

    Тому, щоб зменшити ризик попастися шахраям, краще купувати речі на сайті, де вказані посилання на соціальні мережі продавця, а також відгуки попередніх клієнтів.

    Раніше "Сегодня" також з'ясував, які схеми використовують аферисти в мережі найчастіше. Зловмисники всіляко плутають сліди, використовуючи анонімайзери і VPN, що ускладнює процес їх пошуку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми