IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Чи готова Україна до нової технічної революції

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    Про що свідчать найновіші аналітичні викладки зарубіжних експертів.

    8831_79_main_new_15169180.jpg (37.15 Kb)

    Різні міжнародні організації люблять проводити рейтинги країн, і роблять це постійно. Україна також регулярно з'являється в них, і нещодавно сайт "Сегодня" вже проводив вибірку, розбираючись, в чому наша країна просунулася вперед. Сьогодні ми вирішили зосередитися на найостанніших з рейтингів.

    З чим Україна зустріне четверту технічну революцію
    12 січня Фонд "Всесвітній економічний форум" презентував глобальне дослідження, присвячене готовності економік різних країн до четвертої технічної революції, яка, на думку експертів, зараз відбувається в світі і набирає обертів.

    Вчені передбачають, що стрімко з'являються нові технології, такі як "інтернет речі" (наприклад, системи "розумний будинок", цифрові табло, торговельні автомати), штучний інтелект, робототехніка і інші стимулюють розвиток нових методів виробництва і бізнес-моделей, які в недалекому майбутньому фундаментально трансформують глобальне виробництво. Автори дослідження порівняли показники економік 100 найбільших держав і підрахували, наскільки вони готові до нових реалій.

    Не дивно, напевно, що Україна в цьому рейтингу потрапила до числа країн, що розвиваються. На графіку праворуч показано, на якому місці знаходиться наша країна в світовому масштабі. Червоним позначено країни з економікою, що зароджується. І на малюнку зліва видно, що за жодним показником, на жаль, ми поки що не наближаємося до інших груп з вищими показниками.

    Проте, за графіком праворуч видно, що в своїй групі ми "не пасемо задніх", а знаходимося зовсім близько від кордонів інших груп, де зібрані країни з прогресивнішими економіками. А значить, якщо розвивати українську економіку в правильних напрямках, маємо всі шанси потрапити до однієї з цих груп.

    Двигун прогресу в Україні – жінки
    Щоб зрозуміти, які ж напрямки для нас правильні, корисно порівняти себе з іншими, щоб розвивати сильні сторони і посилювати – слабкі.

    Отже, судячи з рейтингів, однією з найсильніших сторін України, так би мовити, "локомотивом" якщо не економіки, то цього економічного рейтингу у нас виступають ... жінки. Принаймні в рейтингу "Участь жінок в співвідношенні робочої сили" у нас найвище, порівняно з іншими рейтингами, місце – 8-ме.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенко анонсував нову пенсійну реформу

    Друге за висотою місце – 20-те – ми зайняли за показником "Робоча сила" в цілому. І тут теж "постаралися" саме жінки. Тому що за іншими компонентами цього показника (виробнича зайнятість населення, зайнятість на розумовій роботі, навички роботи з цифровою технікою тощо) ми займаємо місця в сегменті від 24-го по 41-ше.

    Але якщо серйозно, людський капітал – це головний двигун української економіки, констатує Світовий економічний форум. Тут наші позиції в рейтингу найсильніші: 34-те місце зі ста. За іншими кластерам вони набагато слабкіше. Наприклад, з торгівлі та інвестицій ми займаємо 59-ту позицію в рейтингу, за технологіями та інновацій – 74-ту.

    Стосовно державних органів та законодавства (кластер "інституційні основи"), Україна тут виявилася на 94-му місці зі ста країн.

    У рейтингу умов навколишнього середовища Україна посіла 58-ме місце, а ось по правильності використання своїх природних ресурсів – аж 88-ме.

    В цілому за нинішнім станом економіки (структурі виробництва) Україна займає 43-тє місце в рейтингу з 100 країн. А ось у готовності до розвитку – тільки 67-ме.

    Перше місце за структурою виробництва зараз належить Японії, останнє – Нігерії. За готовністю до розвитку лідирує США, а замикає список Камерун.

    Наздоженемо?
    Для розрахунків готовності економік до майбутнього бралися показники країн за 2016-й і I квартал 2017 року. А вже в кінці 2017-го авторитетне британське видання Financial Times визнало Україну лідером серед пострадянських країн щодо поліпшення ділового клімату. "Показники темпу розвитку наша країна виявилися найкращими", – написав у Facebook в перший день нового року прем'єр-міністр Володимир Гройсман, продемонструвавши фото рейтингу.

    ож є надія, що в наступному рейтингу Світового економічного форуму ми ще більше наблизимося до кордонів тих груп, де розмістилися країни з перспективнішою економікою.

    До речі, приблизно в той же час інша авторитетна компанія, Bloomberg, назвала лідером щодо зростання серед фондових індексів український UX. За останній рік він піднявся на 80%. За даними експертів Bloomberg, це пояснюється саме тим, що інвестори впевнені у швидкому відновленні та оздоровленні української економіки.

    Але приємні рейтинги іноді є сусідами з неприємними. Так, приблизно в цей же час підрахували, що рівень інфляції в Україні за минулий рік виявився найбільшим серед країн СНД. А за рівнем бідності ми поки ще змагаємося за сумнівне лідерство з Молдовою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми