IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Українські мобільні оператори активно "доять" своїх абонентів - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Українські мобільні оператори активно пропонують кредитні програми. Так, минулого тижня Київстар розіслав ряду своїх контрактних клієнтів пропозицію скористатися новою послугою "відстрочка платежу". Абоненти можуть встановити кредитний ліміт до 300% середньомісячних витрат.

  0053_41_main_new_19187268.jpg (29.8 Kb)


  "Кожен оператор по-своєму визначає, хто і в якій сумі може скористатися кредитним лімітом. Справа в тому, що можливості операторів по поверненню простроченої заборгованості обмежені", - каже телеком експерт Роман Химич.

  Пропонуючи нові послуги, оператори враховують термін користування послугами і суму, на яку абонент в середньому поповнює рахунок. Наприклад, послугою від Київстар "Екстра гроші" можуть скористатися ті, хто є клієнтами оператора не менше 2-х місяців. Vodafone пропонує додаткові кошти клієнтам зі стажем 3 місяці, які витратили в останні 30 днів на послуги оператора не менше 10 грн. Lifecell надасть клієнтам додаткові 5 грн, якщо вони користуються послугами оператора понад 3 місяці. Щоправда, Lifecell не бере додаткову плату за кошти, якщо борг повернено протягом 2-х днів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку

  "Операторам вигідно, щоб абоненти витрачали більше грошей. Чим ширшими будуть можливості у клієнта, тим він більше заплатить. Крім того, кредитні програми для користувачів передплачених послуг не безкоштовні", - додав Химич.

  Так, кредит на 20 грн від Vodafone терміном на 2 місяці обійдеться абоненту в 90% річних. А за кредит на суму 5 грн терміном на 7 днів абоненти Lifecell зобов'язані будуть сплатити 2085% річних.

  Київстар не встановлює жорстких термінів повернення боргу, що ускладнює розрахунок процентної ставки. Але заблокує номер після того, як позикові кошти вичерпаються. Мінімального кредиту - 15 грн вистачить на місяць. Оскільки плата за користування послугою складе 3 грн, то реальна ставка за кредитом становить 243% річних.

  У прес-службі Vodafone Україна наголосили, що питання заборгованості, яку клієнт відмовляється повертати, вирішуються в судовому порядку в рамках законодавства України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми