IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Українські ІТшники вийшли на новий рівень у світі

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Комп'ютерні послуги в поточному році склали більше 20% від усіх експортованих послуг. Найчастіше українські розробники співпрацювали з США, Великобританією, Німеччиною, Канадою та Ізраїлем.

  86_blogery.jpg (47.3 Kb)

  У першому півріччі 2018 року в Україні послуги в сфері інформаційних технологій стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг - більше 20% всіх експортованих послуг.

  Про це повідомляє дослідження Асоціації IT Ukraine і Офісу ефективного регулювання (BRDO).

  У дослідженні зокрема, аналізувалися сплачені податки і витрати IT-компаній, а також визначено кадровий капітал індустрії. За отриманими від Державної фіскальної служби даними, сума сплачених IT-компаніями податків в 2014-2017 роках щорічно зростала на 27% і зараз досягла 4,1 млрд гривень. У 2018 році ця тенденція зберігається. Також значна кількість IT-фахівців співпрацюють з компаніями за контрактом в якості фізичних осіб-підприємців і самостійно сплачують єдиний податок. Обсяг його надходжень ріс в середньому на 58,8% протягом 2013-2017 років і склав 3,2 млрд гривень в 2017 році. Відповідно до проведеного в рамках дослідження з опитуванням, оплата послуг фахівців - це 80-85% витрат компаній.

  Значна частина податків, пов'язаних з витратами на оплату послуг, пояснюється великим доходом представників галузі в порівнянні з іншими сферами. Зокрема, за даними опитування, в 2017 році дохід співробітників, які перебувають у трудових відносинах з компаніями, перевищував середню зарплату в 7 разів, а дохід ФОП - в 7,8 рази. Також стрімко зростає значимість IT-послуг в структурі українського експорту. Так, у 2017 році комп'ютерні послуги зайняли 3-е місце серед експорту послуг з України, а за результатами першого півріччя 2018 року обігнали трубопровідний транспорт і стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг - більше 20% всіх експортованих послуг.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми