IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Українців очікує наддорогий інтернет

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інтернет

  У 2019 року в Україні інтернет стане дорожчим. Ринок уже перенасичений провайдерами, тому працювати за нинішніми цінами стає просто невигідно. Ера відносно дешевого інтернету добігає кінця і вже в середині цього року українці платитимуть більше.

  8809_59_main_new_18478254.jpg (38.99 Kb)

  На скільки підвищиться вартість інтернету і в чому причини подорожчання.

  До середини року вартість інтернету підвищиться на 20%;

  Причини: висока конкуренція на ринку, прив'язка до іноземної валюти, підвищення цін на електроенергію і паливо;

  Найближчими роками частину провайдерів буде ліквідовано. На ринку залишаться лише великі компанії;

  Чому інтернет коштуватиме дорожче?
  Тут є кілька причин.

  По-перше, на ринку занадто багато інтернет-провайдерів, тому конкуренція щороку зростає. Якщо великі оператори за рахунок великої клієнтської бази ще можуть втриматися на плаву, то частина дрібних компаній виходить фактично в нуль.

  За словами експерта у сфері інформатизації Романа Химича, в Україні існують сотні інтернет-провайдерів. Частина з них діє як прокладки для незаконного "відмивання" грошей, частина просто працює у збиток. Серйозних гравців, які не просто виживають, а розвиваються, не так багато, не більше 3-4.

  "В Україні ціни на телеком одні з найнижчих у Європі і світі. Те, що у нас заведено хвалитися чи радіти, то це від хитрості розуму... Ми найбільша країна за територією у Європі і для того, щоб покрити всі регіони, потрібні гроші. Їх взяти нема де, крім як з кишені абонентів", — вважає Химич.

  Глава інтернет-асоціації України Олександр Федієнко пояснює, вартість послуги залежить від курсу валют, вартості оренди, а також від цін на електроенергію. У нашій країні це досить нестабільні компоненти, тому і ціни вже стрімко зростають.

  "Перше, провайдер залежить від курсу долара, адже сам інтернет він купує у валюті поза межами країни. Коли починається зростання курсу, різницю треба десь компенсувати, оператори раніше брали гроші з власного прибутку, але так робити завжди не можна. Друге — зростання вартості електроенергії. Третє — для підключення нових абонентів технічні групи користуються автомобілями, відповідно паливо не дешевшає. До того ж зараз оренда виростає в геометричній прогресії", — розповів Федієнко.

  На скільки саме?
  Як зазначено вище — в Україні один з найдешевших інтернетів у світі. Ресурс Howmuch підрахував, що на початок 2018 року інтернет в середньому коштував 5,46 доларів (~150 грн). До порівняння, в сусідніх країнах ціни вищі: Молдова 11,3 долара (~315 грн), Росія 10,35 (~290 грн), Білорусь 12,77 (~350), Румунія 14,27 (~400 грн). До слова, дешево інтернет коштує і в Ірані ~160 грн.

  Але вже до середини 2019 року середня вартість інтернету в Україні зросте. За попередніми даними, підвищення буде приблизно на 20%. Тим більше, що про таке рішення вже офіційно заявив один з найбільших провайдерів країни "Воля". В цілому підвищення буде на 15-20% вже з 1 лютого.

  "Підвищення вже почалося ще з кінця 2018 року. Оператори вже підняли тарифи на 10-15%. Тенденція така, що в кінці минулого року відсоток тих провайдерів, які підняли ціну вище, ніж в кінці 2017-го. На скільки вони виростуть до середини 2019 року? Не менше ніж на 20%. Не кажу, що станеться всюди, але якоїсь миті ціна просто вирівняється. Чи не буде так, що один пропонує за 100 мбіт/с 70 гривень, а інший 150", — вважає Олександр Федієнко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми