IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Топ-мобільні оператори розповіли про 5G в Україні

 • Джерело: ain.ua.  → Ключові теги: ІТ, мобільні оператори

  Останнім часом розмови про запуск 5G в Україні найближчим часом помітно активізувалися. Спочатку міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що ліцензії на потрібні для запуску 5G частоти будуть виставлені на торги вже в 2020 році. Потім ту ж інформацію підтвердив глава НКРЗІ Олександр Животовський, ну а підсумував ситуацію президент України Петро Порошенко, підписавши указ про запуск 5G в Україні у 2020 році. Тож наскільки реально запустити комерційні 5G-мережі в Україні в 2020 році. Ось думка провідних операторів України.

  1300_59_main_new_18478254.jpg (38.99 Kb)


  Київстар

  Держава приділяє все більше уваги цифровізації країни, і це – правильно. Але для того, щоб Указ про запуск 5G втілився в життя, необхідно виконати величезний обсяг роботи, зазначив директор з регуляторного забезпечення Олександр Когут.

  Як показує міжнародний досвід, для 5G потрібні як низькі частоти – для забезпечення покриття, так і високі – для швидкості і ємності мереж. В Україні хорошим поєднанням таких частот можуть бути діапазони 700 МГц (Band 28) і 3,4 – 3,8ГГц (Band42-43). Таких вільних частот поки немає. Тому телеком-регулятору потрібно розробити план звільнення перспективних діапазонів частот і почати його виконання.

  Відсутній в Україні та принцип технологічної нейтральності – тобто можливість для телеком-оператора в рамках виданих йому частотних ліцензій впроваджувати будь-які технології. Це суттєвий бар’єр у розвитку як існуючих, так і майбутніх технологій.

  Як ніколи актуальним є питання інвестиційної привабливості ринку. Торік мобільні оператори витратили величезні кошти на впровадження 4G. Тільки “Київстар” за 2018 рік і перший квартал 2019-го інвестував понад 8 млрд грн. Однак, телеком-регулятор висуває ініціативи, за якими плата за радіочастоти може значно зрости. Це незважаючи на те, що в Україні податкове навантаження на операторів мобільного зв’язку одне з найвищих у світі.

  Для впровадження 5G операторам може знадобитися купівля великої кількості частот, витрати на які, з огляду на низький «мобільний чек» абонента і високі інвестиційні ризики, можуть окупатися десятиліттями.

  Vodafone

  Можливості впровадження залежатимуть від кількох факторів. Перш за все, необхідно вирішити питання з частотами – сьогодні в Україні немає достатнього обсягу вільних частот для впровадження технології.

  Безумовно, впровадження будь-якої нової технології вимагає капітальних інвестицій. Це витрати, пов’язані з розвитком мережі. Так, за останні 4 роки, з початку розвитку мереж 3G, Vodafone вклав в інфраструктуру 21,6 млрд грн. В Україні ми продовжуємо будувати 4G і 3G-мережі.

  У телекомі є правило зміни технологій не частіше 1 разу на 4 роки. Це мінімально достатній термін, який дозволяє впровадити технологію і отримати від неї комерційний ефект, щоб мати можливість реінвестувати отримані кошти в технології наступного покоління.

  5G – технологія – не для масового ринку, а головним чином для промислового використання, для технологічних проектів в різних галузях. Вона буде впроваджуватися там, де є готовність ринку, де буде запит від держави, промисловості, сільського господарства. І якщо про масове використання 5G в Україні говорити зарано, то запит на промислове використання технології вже є.

  Lifecell

  Зараз можливості і потенціал технологій 3G і, особливо 4G в Україні ще не до кінця освоєні і мають потенціал розвитку з точки зору розширення покриття і впровадження додаткових сервісів для приватних абонентів, бізнесу і держави. І хоча всі оператори з випередженням графіка забезпечують розгортання покриття LTE в Україні, процес розвитку триватиме ще кілька років.

  Тільки в минулому році держава провела 4G-тендери, на яких оператори заплатили в казну 7,88 млрд грн. У 2015 році від продажу ліцензій на 3G держава отримала 8,78 млрд грн.

  З огляду на те, що в Україні вартість мобільного зв’язку і мобільного інтернету є одними з найнижчих в світі, поки оператори ще далекі від повернення своїх інвестицій. Тому ми вважаємо, що в Україні ліцензії на впровадження мобільного зв’язку стандарту 5G повинні бути надані мобільним оператором безкоштовно.

  А зусилля держави мають бути спрямовані на розвиток економіки країни і зростання бізнесу, який і буде виступати головним замовником і користувачем 5G. Тоді це може стати по-справжньому спільним партнерським проектом держави і операторів, які в свою чергу інвестуватимуть у розвиток мережі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми