IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Топ-мобільні оператори розповіли про 5G в Україні

 • Джерело: ain.ua.  → Ключові теги: ІТ, мобільні оператори

  Останнім часом розмови про запуск 5G в Україні найближчим часом помітно активізувалися. Спочатку міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що ліцензії на потрібні для запуску 5G частоти будуть виставлені на торги вже в 2020 році. Потім ту ж інформацію підтвердив глава НКРЗІ Олександр Животовський, ну а підсумував ситуацію президент України Петро Порошенко, підписавши указ про запуск 5G в Україні у 2020 році. Тож наскільки реально запустити комерційні 5G-мережі в Україні в 2020 році. Ось думка провідних операторів України.

  1300_59_main_new_18478254.jpg (38.99 Kb)


  Київстар

  Держава приділяє все більше уваги цифровізації країни, і це – правильно. Але для того, щоб Указ про запуск 5G втілився в життя, необхідно виконати величезний обсяг роботи, зазначив директор з регуляторного забезпечення Олександр Когут.

  Як показує міжнародний досвід, для 5G потрібні як низькі частоти – для забезпечення покриття, так і високі – для швидкості і ємності мереж. В Україні хорошим поєднанням таких частот можуть бути діапазони 700 МГц (Band 28) і 3,4 – 3,8ГГц (Band42-43). Таких вільних частот поки немає. Тому телеком-регулятору потрібно розробити план звільнення перспективних діапазонів частот і почати його виконання.

  Відсутній в Україні та принцип технологічної нейтральності – тобто можливість для телеком-оператора в рамках виданих йому частотних ліцензій впроваджувати будь-які технології. Це суттєвий бар’єр у розвитку як існуючих, так і майбутніх технологій.

  Як ніколи актуальним є питання інвестиційної привабливості ринку. Торік мобільні оператори витратили величезні кошти на впровадження 4G. Тільки “Київстар” за 2018 рік і перший квартал 2019-го інвестував понад 8 млрд грн. Однак, телеком-регулятор висуває ініціативи, за якими плата за радіочастоти може значно зрости. Це незважаючи на те, що в Україні податкове навантаження на операторів мобільного зв’язку одне з найвищих у світі.

  Для впровадження 5G операторам може знадобитися купівля великої кількості частот, витрати на які, з огляду на низький «мобільний чек» абонента і високі інвестиційні ризики, можуть окупатися десятиліттями.

  Vodafone

  Можливості впровадження залежатимуть від кількох факторів. Перш за все, необхідно вирішити питання з частотами – сьогодні в Україні немає достатнього обсягу вільних частот для впровадження технології.

  Безумовно, впровадження будь-якої нової технології вимагає капітальних інвестицій. Це витрати, пов’язані з розвитком мережі. Так, за останні 4 роки, з початку розвитку мереж 3G, Vodafone вклав в інфраструктуру 21,6 млрд грн. В Україні ми продовжуємо будувати 4G і 3G-мережі.

  У телекомі є правило зміни технологій не частіше 1 разу на 4 роки. Це мінімально достатній термін, який дозволяє впровадити технологію і отримати від неї комерційний ефект, щоб мати можливість реінвестувати отримані кошти в технології наступного покоління.

  5G – технологія – не для масового ринку, а головним чином для промислового використання, для технологічних проектів в різних галузях. Вона буде впроваджуватися там, де є готовність ринку, де буде запит від держави, промисловості, сільського господарства. І якщо про масове використання 5G в Україні говорити зарано, то запит на промислове використання технології вже є.

  Lifecell

  Зараз можливості і потенціал технологій 3G і, особливо 4G в Україні ще не до кінця освоєні і мають потенціал розвитку з точки зору розширення покриття і впровадження додаткових сервісів для приватних абонентів, бізнесу і держави. І хоча всі оператори з випередженням графіка забезпечують розгортання покриття LTE в Україні, процес розвитку триватиме ще кілька років.

  Тільки в минулому році держава провела 4G-тендери, на яких оператори заплатили в казну 7,88 млрд грн. У 2015 році від продажу ліцензій на 3G держава отримала 8,78 млрд грн.

  З огляду на те, що в Україні вартість мобільного зв’язку і мобільного інтернету є одними з найнижчих в світі, поки оператори ще далекі від повернення своїх інвестицій. Тому ми вважаємо, що в Україні ліцензії на впровадження мобільного зв’язку стандарту 5G повинні бути надані мобільним оператором безкоштовно.

  А зусилля держави мають бути спрямовані на розвиток економіки країни і зростання бізнесу, який і буде виступати головним замовником і користувачем 5G. Тоді це може стати по-справжньому спільним партнерським проектом держави і операторів, які в свою чергу інвестуватимуть у розвиток мережі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми