IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як стати айтішником з нуля

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Курси програмування не допоможуть – або, у всякому разі, їх одних явно недостатньо.

  4735_blogery.jpg (47.3 Kb)


  На сайтах з працевлаштування вакансій у сфері ІТ більше, ніж претендентів. Розробка програмного забезпечення є чи не найпривабливішою сферою зайнятості в країні з точки зору заробітку. Згідно з опитуваннями DOU.ua, середня заробітна плата програміста початкового рівня (Junior Software Engineer) у грудні 2018 року становила 750 доларів США.

  Як потрапити в ІТ, розповіли колишній лікар (великий матеріал про нього читайте на нашому сайті), історик і журналіст.

  "Вчитися доводилось на ходу"

  Андрій Набоков пропрацював вісім років лікарем і пішов в IT. Сьогодні він тестує програми.

  "У 2000 році, коли народилася друга дитина, я зрозумів, що фізично не зможу утримувати сім'ю. Ще з інститутських часів я цікавився комп'ютерами, навіть закінчив курси програмування на BASIC – на сьогоднішній час це іграшки. Але, принаймні, я можу спілкуватися з програмістами на їхній мові. Я зважився і пішов з медицини", – розповідає тестувальник.

  Роботу Андрій Набоков знайшов за оголошеннями в інтернеті. У той час бельгійська компанія шукала лікаря для розробки медичного проекту з 3D-візуалізації комп'ютерної томографії. Всьому доводилося вчитися на ходу, говорить він. Медичних проектів в Україні практично не роблять, тому що немає виробництва складного медобладнання. З кожним новим проектом доводиться вчитися заново.

  "Треба розібратися, як програма працює, на якій платформі, як її тестувати – щоразу інструменти різні, і доводиться вчитися по ходу. Тобто, я весь час на позиції учня, який навчається з нуля", – додає Андрій.

  Щоб потрапити в IT, потрібна хороша англійська, також потрібно володіти унікальним досвідом, якого немає у звичайного програміста. Наприклад, така навичка – медична освіта, вважає Набоков.

  "На своїх помилках я почав все більше заглиблюватися в IT"

  Все почалося з роботи в банку і роздумів, як зробити банківські програми і системи прийому платежів зручнішими. Шляхом проб і помилок Дмитро створив Фінтех-стартапи Beyond Broke, Rocket Finance, брав участь в розробці Rocket Credit.

  "Я плутав Java і Javascript. Для мене слова REST API були скоріше матюком. Але на своїх помилках я почав все більше заглиблюватися в тематику", – згадує він.

  Самонавчання і спілкування з фахівцями допомогли Дмитру отримати базові знання. У якийсь момент зрозумів, що йти далі розробником – пізно, а краще найняти професіоналів і ставити завдання.

  "Є люди, у яких мозок заточений бути розробником, який може створювати, розраховувати. Але ці люди думають, що код – це складно. Насправді, це як іноземна мова – його можна вивчити. Таким людям я б порадив тільки одне – просто брати і самостійно розробляти. Для тих, у кого немає схильностей працювати з кодом, обчислювати, але які дуже комунікабельні, просунуті, завжди генерують якісь ідеї – я б порадив їм впроваджувати ці ідеї. А для цього потрібно влаштовуватися в IT-компанії, або запускати власні проекти в якості проект-менеджера, Product Owner, бізнес-аналітика і так далі", – радить Дмитро Софіна.

  Дмитро Софіна навчався на історика, а пізніше на фінансиста, зараз він – засновник ІТ компанії Winstars Technology LLC.

  "Якщо мотивація тільки в грошах, то ймовірність не досягти мети – 90%"

  Працював журналістом, пішов в IT. Данило Царьов – Product Owner (людина, яка керує створенням продукту і відповідає за те, що вийде в результаті) в одній з ІТ-компаній. До цього він 10 років пропрацював в медіа.

  "У 2012 році у мене вже був стартап, і я ще тоді задумувався, хотів щось змінити. Я пішов на один з тренінгів, але не скажу, що він чомусь посприяв. Просто я давно цікавився цією темою", – каже Данило.

  На курсах вивчити програмування неможливо, вважає він. Прийти на співбесіду, коли у тебе лише проект, зроблений на курсах, недостатньо.

  "Тільки два-три людини, які ходили зі мною на тренінги, залишилися в ІТ. Вони дійсно хотіли цим займатися, а курси були десятою частиною того, що вони робили паралельно. Зрозуміло, що в цій сфері зарплати зовсім інші. Якщо мотивація тільки в грошах, то ймовірність не досягти мети – 90%", – вважає він.

  Потрібно багато часу і бажання

  "Близько половини наших студентів – люди, які раніше з програмуванням взагалі не були знайомі. У нас багато студентів, які раніше були "гуманітаріями" (історики, філологи, журналісти, викладачі, юристи, перекладачі тощо). Вони показують хороший прогрес і рухаються іноді навіть швидше ніж ті, хто вже займався програмуванням. Все залежить від самої людини, її мотивації і кількості часу, який вона цьому приділяє", – розповідають на освітній IT-фабриці UNIT Factory.

  Найбільша помилка – те, що можна навчитися програмуванню за місяць і відразу заробляти великі гроші. Програмування – дуже динамічна сфера, в якій постійно щось змінюється і з'являється нове. Щоб стати хорошим фахівцем, треба докласти дуже багато зусиль. Тому в ту ж UNIT Factory набирають студентів, оцінюючи можливості і мотивацію, а ось освіту до уваги не беруть.

  А ось для роботи в сфері Data Science (операції з даними) перевчитися набагато складніше. Без математики в цій галузі складно стати фахівцем. Роботу з даними часто занадто романтизують – складні алгоритми, нейронні мережі, каже керівник uData School Ірина Зайцева. Насправді, 90% часу витрачається на підготовку даних – очищення, систематизацію, лейблінг, тобто на монотонну, але дуже важливу роботу. Кожен, хто хоче працювати з даними, повинен це зрозуміти і прийняти як невід'ємну частину професії.

  "У сфері роботи з даними є різні професії – аналітикам даних потрібно менше математичних знань, але більше навичок пошуку та засвоєння нових галузевих знань, письмової та усної комунікації. Data Scientist – професія глибоко математична, а data інженеру додатково знадобляться навички програмування. Тому гуманітарії можуть претендувати на позицію аналітика даних за умови наявності хоча б середнього рівня математичних знань та базових навичок роботи з базами даних", – каже Ірина Зайцева.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми