IT технології та телекомунікації, Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Суперзір імплантуватимуть прямо в мозок

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: зір, наука

  Система Orion знаменує десять років досліджень. У ній камеру доповнюють 60 електродів, які стимулюють мозок створювати зображення. Engadget розповідає, чи складно осліплій людині відновити зір за допомогою технологій.

  1780_71128_text_3175.jpg (50.2 Kb)


  Близько 36 млн осіб по всьому світу страждає від сліпоти, викликаної захворюваннями або травмами, і донедавна у них було мало шансів повернути собі зір. У 2009 лікарі з університету Мічігану імплантували пацієнтові перше біонічне око Argus II. Тепер, через десять років, його виробники проводять випробування більш ефективної системи штучного зору – яку імплантують безпосередньо в мозок. Система Orion, протез для зорової кори головного мозку, була розроблена компанією Second Sight Medical Products.

  Як і попередня Argus II, вона складається з маленької камери, встановленої в оправі окулярів, процесора для перетворення відеосигналів на електричні імпульси і імпланта, що стимулює мозок створювати зображення. На відміну від Argus II, яка була імплантована в зоровий нерв пацієнта, Orion імплантована в сам мозок. Для імплантації потрібна невелика операція з краніотомії в області потиличної частки. Бездротовий електронний пристрій пересилає дані і отримує енергію із зовнішніх джерел. Пацієнту доведеться провести в лікарні добу, період відновлення три – чотири тижні. Після цього апарат можна вперше увімкнути – але до подоби зору в цей момент ще далеко.

  Наступний етап – налаштування імпланту. 60 електродів стимулюють зорову кору мозку, і кожен з них окремо потрібно налаштувати, щоб вони створювали максимально чітку картинку. Цей процес займає тижні і місяці. Потім починається побудова просторової карти, в ході якої кожен електрод збуджує правильно обрану точку в мозку пацієнта. Процес повторюється знову і знову, поки мозок не навчиться не рухати очі у відповідь на відчуття сприйняття світлової плями. Після цього дані з камери направляються в алгоритм, який перетворює відео на електричні імпульси. Надалі розробники мають намір збільшити якість картинки, підвищивши кількість електродів до 150 і додавши технологію розпізнавання зображень і облич.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми