IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Як вибрати фрілансера: поради

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фрілансери

    Під час кризи багато компаній прагнуть урізати витрати, тому часто замість роботи з агентствами або найму нових співробітників відправляються шукати фахівців на фріланс. Стороннім виконавцям потрібно платити тільки за виконане завдання, обходяться вони без лікарняних і не потребують місця в офісі.

    8903_v-ukraine-zarabotala-pervaya-socialnaya-set-dlya-biznesmenov.jpg (46.37 Kb)

    Фріланс-платформа Freelancehunt.com поділилася з Finance.ua порадами, як правильно вибрати виконавця для вашого проекту.

    На фрілансі можна знайти оптимальне співвідношення вартості і якості роботи.

    Критерії оцінки. Спершу потрібно встановити параметри оцінки майбутнього завдання. Визначитися для себе, в якому випадку проект буде вважатися вдалим, і передати вимоги виконавцю. Наприклад, заздалегідь повідомити, що унікальність тексту перевіряється конкретним сервісом, а у випадку з дизайнером – показати варіанти логотипів, які сподобалися.

    Дедлайн з запасом. Окремо варто обговорити дедлайн, оскільки фрілансери можуть грішити зривом термінів. Краще вказати терміни з запасом, а якщо проект об’ємний, то поставити проміжні етапи для контролю роботи.

    Техзавдання. Правильно і детально прописане завдання – запорука успішної роботи. 46% фрілансерів називають нечітке ТЗ головною причиною недоліків у проектах. Опишіть максимально конкретно сенс завдання, термін виконання та етапи роботи. Попросіть виконавця показувати начерки на кожному етапі, тоді ви зможете оперативно коригувати роботу. Краще витратити час на складання завдання спочатку і уникнути роз’яснень у подальшому.

    Оцінюємо портфоліо. Як правило, виконавця обирають після вивчення його профілю. Зазвичай сервіси публікують інформацію, що показує ефективність фрілансера: рейтинг, відгуки тощо. Важливо звернути увагу і на готові проекти, тоді ви зрозумієте стиль роботи і складність завдань, які вже виконував кандидат.

    Пробне завдання. Якщо у вашого проекту певна специфіка, можете дати пробне завдання. Воно має перегукуватися з майбутнім замовленням і не бути об’ємним. При цьому тестове завдання не означає безкоштовне. Крім того, можна опублікувати конкурс: ви визначаєте гонорар, оплачуєте комісію фріланс-платформі, а виконавці надсилають варіанти вже готових робіт. Серед них вибираєте вподобаний.

    Розмір гонорару. Низька вартість може відлякати досвідчених виконавців, а якщо ви не знаєте ринкових ставок, є шанси переплатити. Якщо сумніваєтеся, не вказуйте бюджет. Нехай терміни і ціни напишуть самі фрілансери, а ви визначите прийнятний варіант.

    Резервування оплати. Питання авансу дуже тонке. Зазвичай замовник оплачує половину вартості перед початком роботи безпосередньо виконавцю, але не завжди така схема додає впевненості. Надійніше укладати договори або резервувати кошти на фріланс-платформі до виконання замовлення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми