IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Кіпр стає центром Європейського IT-бізнесу

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Виконавчий директор компанії з управління активами Generation Partners LTD, Сергій Карташов (Sergejs Kartasovs), поділився своєю думкою щодо майбутнього Кіпру, як європейської IT-столиці.

  5414_blogery.jpg (47.3 Kb)


  В Generation Partners, розташованій на Кіпрі, відзначають: в останні кілька років на острів стали переселятися все більше і більше компаній з країн колишнього Радянського союзу та Європи. Чому Кіпр став таким привабливим місцем для релокейту бізнесу, зокрема, пов'язаного з інтелектуальною власністю, розповів СЕО компанії Сергій Карташов.

  Кіпр як податковий рай і IP-box

  На сьогоднішній день Кіпр визнаний однією їх кращих юрисдикцій Європи для реєстрації і ведення бізнесу. Для цього є чимало причин. Це і спрощені правила реєстрації компаній, і проста система звітності перед державою, але найголовніше - це дуже гнучка система оподаткування. На острові функціонує одна з найнижчих в Європейському союзі ставка податку на прибуток - всього 12,5%. Також Кіпр уклав домовленості про уникнення подвійного оподаткування з багатьма країнами. Цікава на острові й система ПДВ. Він становить 19%, але в разі, якщо покупцями товарів є нерезиденти ЄС, компанії звільняються від його сплати. Перерахування дивідендів з Кіпрських рахунків на іноземні також не обкладається податком.

  "Однак краще за інших на Кіпрі почуваються компанії зі сфери інформаційних технологій. Кіпр - одна з небагатьох країн, де введений податковий режим "IP box". В його рамках під держмито потрапляє лише частина прибутку від створення або модернізації продуктів інтелектуальної власності. На ділі податок із заробітку в цій сфері часто опускається до 2,5%, а іноді навіть до нуля", - зазначає Карташов.

  Як переїхати

  Створені умови призвели до того, що в останні років п'ять спостерігається справжній бум релокейтів на Кіпр компаній з інших країн Європи і світу. Податкова і бюрократична системи мають у своєму розпорядженні до переїзду на острів цілих офісів великих компаній. Сергій Карташов розповідає, що такий переїзд в більшості випадків, окупає себе в майбутньому.

  "Переїжджати на острів комфортніше, коли бізнес вже сформований або має значний стартовий капітал, оскільки спочатку це досить витратний процес. Наприклад, вартість послуг компаній по реєстрації бізнесу на Кіпрі складе 2000-3000 євро, а якщо ви хочете переїжджати з власним штатом, до цього додається необхідність отримання дозволу на працю іноземних працівників. Для цього на рахунку компанії має бути не менше 171000 євро. З іншого боку, сьогодні на Кіпр можуть переїжджати навіть стартапи, адже для реєстрації компанії необхідно мати в статутному капіталі від 1000 євро", - розповідає Сергій Карташов.

  Труднощі переїзду

  Варто відзначити, що переїзд на Кіпр має і свої складності. Так, перше з чим стикаються бізнесмени на острові, це серйозні перевірки при відкритті банківського рахунку. На Кіпрі триває активна кампанія проти відмивання грошей та приховування незаконного капіталу в офшорах, тому місцеві банки і чиновники вельми ретельно перевіряють джерела капіталу претендентів на рахунку і їх репутацію.

  "З одного боку це не дуже приємна процедура. З іншого, це правильний крок, який створює Кіпру абсолютно нову репутацію", - пояснює Сергій Карташов (Sergejs Kartasovs).

  Деоффшоризація

  Сьогодні Кіпр дійсно активно позбавляється від репутації країни офшорів. Починаючи з 2004 року, коли країна вступила до ЄС, на острові поступово імплементується законодавство так званої "anti-money laundering", - системи протидії відмиванню грошей та приховування корупційних капіталів.

  "Для Кіпру це був дуже складний, але дуже важливий крок. Зламавши хребет старій системі, уряд острова зробив Кіпр привабливим місцем для створення і релокейту великих міжнародних компаній. Сьогодні ця держава через податки отримує величезні вливання у власну економіку та інфраструктуру. В майбутньому цей шлях може зробити Кіпр не "одним з", а найбільшим IT-хабом Європи", - вважає Сергій Карташов.

  На даний момент головними конкурентами Кіпру в Європейському регіоні є Ірландія, Естонія, Великобританія і Мальта, які також залучають бізнес гнучкістю оподаткування і прозорими бюрократичними процедурами. У сфері IT від них не відстають і країни з податковим режимом "IP box", такі як Бельгія, Угорщина, Іспанія, Люксембург, Нідерланди і Франція. Однак за сукупністю факторів для ведення бізнесу, на даний момент найбільш сприятливим є Кіпр.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми