IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Аналітика українського IT-ринку в липні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

  У першому півріччі 2020 року більше спеціалістів, ніж зазвичай, відчули зменшення доходу, а ринок ІТ-подій усе ще в стадії глибокої кризи.

  5414_blogery.jpg (47.3 Kb)


  Про це свідчить кризова аналітика порталу DOU.UA.

  Вакансії. У липні ринок вакансій в IT-галузі продовжив активне зростання і вийшов на докризовий рівень, компанії активно поновлюють найми. Зросла кількість компаній, що шукають спеціалістів, до пошуку співробітників повернулися 5 найбільших українських ІТ-компаній. За місяць було опубліковано 5011 вакансій (+18% порівняно із червнем).

  Аналітики кажуть, що після різкого падіння ринку знадобилося три місяці на відновлення докризових темпів.

  Найбільш негативна динаміка у категоріях HR (-36%), Java (-25%), .NET (-25%), Data Science (-24%), Embedded (-23%), iOS/macOS (-23%), Sysadmin (-22%), Support (-21%).

  Щодо позитивної динаміки, то найкращі темпи у Unity (+61%), Golang (+46%), Design (+22%), React Native (+21%).

  ІТ-компанії активно шукають аналітиків — у категорії Analyst у липні опубліковано рекордну кількість пропозицій за весь час — 224. До того ж рекорди б’ють Golang, Node.js, Security, Unity, Design.

  Конкуренція. Зменшення кількості вакансій для початківців потягнуло за собою збільшення кількості відгуків. У липні на одну вакансію із досвідом до року припадали в середньому рекордні 40 відгуків. Найвища конкуренція серед технічних напрямів — у Front-end (16,6 відгуків на одну вакансію), Java (13), Android (9,6). Найнижча серед Ruby, Embedded, Unity, React Native — менше ніж 5 відгуків на одну вакансію.

  Зарплати. У першому півріччі 2020 року більше респондентів вказали, що їхня зарплата зменшилася, якщо порівнювати із зимовим і літнім опитуваннями у 2019 році. 6,8% відчули зниження зарплати у перші пів року 2020-го проти 2,1% і 1,2% у 2019-му.

  Цікаво, що серед розробників найгірша динаміка у Senior SE: 8% вказали, що зарплата знизилася, коли у 2019-му таких було менше як 2%. Для порівняння, у Junior SE зарплата зменшилася у 4% респондентів. Найвищий відсоток серед тих, у кого зменшилася зарплата, у HR і Designer — майже 10%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми