Працювати в ІT можна без відповідної освіти, бо ця сфера потребує не лише розробників і тестувальників.
У кожній компанії є позиції нетехнічних спеціалістів, розповідає HR Manager британської компанії "Gamingtec" Тетяна Черниш.
"Якщо у вас освіта юриста, журналіста, філолога, маркетолога, економіста чи бухгалтера, то ви можете подавати заявку на відповідну позицію в IT-компанії. У цьому випадку будь-який попередній досвід роботи буде релевантним та ілюструватиме ваш рівень компетентності", - каже фахівчиня у коментарі "Happy Monday".
Можна подати заявку на позицію Sales Manager або Support. У першому випадку знадобиться вміння продавати товари, пояснювати клієнту, які вигоди він отримає, придбавши продукт компанії, вести перемовини та домовлятися про взаємовигідну співпрацю.
Для позиції Support достатньо вільно володіти англійською мовою, говорити й писати зрозуміло та грамотно, бути комунікабельною та мультизадачною людиною, адже доведеться постійно бути на зв'язку з клієнтами та технічними працівниками компанії.
Ще один напрям діяльності в ІТ, який підійде початківцям — графічний дизайн. Для цієї позиції достатньо вміння працювати в Adobe Photoshop і Adobe Illustrator та знання основ композиції.
Що стосується технічних позицій, то деякі компанії готові розглядати кандидатів-початківців без досвіду роботи в IT. Найнижчий поріг входження — у Front-end розробників та QA-спеціалістів.
"Молодим спеціалістам я би порадила пройти навчання на курсах DAN.IT та Projector. Окремої уваги заслуговують курси програмування Mate academy: вони безкоштовні, а після закінчення студента ще й працевлаштовують. Зауважу тільки, що навчання в академії триває кілька місяців і займає повний робочий день", - каже Черниш.