IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Попит на IT-фахівців різко зріс

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Попит на українському ринку ІТ-талантів збільшився на половину в порівнянні з попереднім кварталом.

  1680_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це йдеться в дослідженні компанії GlobalLogic.

  Останні 5 років кількість відкритих позицій для технічних фахівців зростає в середньому майже на 30% в рік, в той час як кількість самих інженерів — на 18%.

  Через дефіцит кваліфікованих кадрів галузь тільки в жовтні недоотримала мінімум 12 млн доларів США експортних надходжень в економіку України.

  Які спеціалісти потрібні? ІТ-компанії переважно шукають Middle і Senior-фахівців, тобто з досвідом у сфері від 2 і від 5 років відповідно. Так, за даними GlobalLogic, потреба в інженерів-початківцях (до одного року досвіду) становить всього 17%, коли в більш досвідчених (Middle і Senior) — 37% і 33% відповідно.

  Основні напрямки потрібних фахівців:

  Python;
  QA Automation & Manual;
  JavaScript;
  Java;
  NET;
  C / C ++;
  DevOps.

  При цьому 50% позицій відкрито в Києві, 27% — у Львові й 21% — у Харкові. У період з квітня по жовтень компанія вже закрила 1068 позицій, понад 25% з них в напрямку QA Automation & Manual і понад 11% в JavaScript.

  Причина дефіциту кадрів у IT. На дефіцит досвідчених фахівців впливає необхідність системного навчання і непростий процес пошуку інженерних талантів. Щоб закрити одну позицію, компанії GlobalLogic потрібно розглянути мінімум 9 кандидатів.

  Але, навіть потрапивши на проєкт, інженеру, щоб рости у сфері, потрібно системно розвивати hard (70% часу) і soft (30% часу) skills. Для цього більше ніж 320 тренерів і менторів компанії інвестують близько 6000 годин щорічно у внутрішні навчальні програми та курси. Такі ініціативи підвищують рівень залученості, мотивації й, відповідно, лояльність фахівців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми