Розвиток фриланс-індустрії – глобальний тренд, який набирає обертів вже не одне десятиліття. Коронакриза ще більше прискорила його, показавши актуальність і вигоду такого способу роботи.
Про це в інтерв’ю Finance.ua розповів генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі Ігор Ковальов.
«У новій реальності саме люди, які працюють віддалено, можуть бути впевненими в стабільному заробітку і розраховувати на його зростання. Ще один плюс для фрилансерів в нових реаліях — у них немає ризику скорочень на роботі», — розповідає Ковальов.
За його словами, цілком ймовірно, що все більше світових компаній будуть віддавати перевагу співпраці з фрилансерами над наймом штатних співробітників.
«Якщо говорити про актуальні сфери роботи фрилансерів, то, за нашими прогнозами, більше зростання буде у нових напрямків — наприклад, у онлайн-викладачів. Це не означає, що інші спеціальності – розробники, дизайнери, маркетологи — стануть менш затребуваними. Просто фрилансери цих класичних напрямків і раніше працювали в онлайні, а освіта тільки переходить на віддалення. Це остання тенденція, тому і стрибок у цій сфері — набагато більший», — пояснив експерт.
Розвиток IT-аутсорсингу. Також генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі Ігор Ковальов зазначив, що Україна давно відома як один з найпопулярніших у світі центрів IT-аутсорсингу, а минулого року ще більше закріпилася в цій позиції. Понад 60% українських IT-компаній розробляють програмне забезпечення для технологічних компаній США і Західної Європи.
«Коли на початку пандемії цілих 14% співробітників в США виявилися безробітними, багато американських компаній продовжували віддавати нові проєкти на аутсорс українським айтішникам. В цілому за рік, за даними нашого опитування, зростання доходів у цьому сегменті склало 41%», — додав Ковальов.
Крім того, обсяг виплат із США збільшився на 55%, з Британії — на 11%, з Канади — на 38%, з Ізраїлю — на 42%. Виплат з Саудівської Аравії стало більше на 112%, з Сінгапуру — на 93%.