IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Оновлено рейтинг мов програмування 2021

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: програмування

  За результатами опитування уперше з 2014 року в Python негативна динаміка. Ще спостерігаємо тенденцію переходу з JavaScript на TypeScript, найбільш задоволені користувачі Elixir, і нарешті на карті з’явився Rust.

  7708_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це йдеться в результатах щорічного опитування щодо мов програмування dou.ua.
  Комерційне використання. Насамперед привертає увагу зростання TypeScipt: схоже, він із часом стане основною мовою в екосистемі JavaScript. Цього року він уперше обійшов С++ за популярністю.

  Уперше з 2012 року зросла частка C#. Використання Java продовжує зменшуватись, хоч і не так активно, як раніше. Загалом видно зменшення частки JVM: частка Kotlin стабільна (хоча він і поступився місцем Ruby), використання Scala відновилося після значного зниження у 2019-му і сьогодні, якщо порівнювати з 2018-м, навіть трохи зросло. Ще варто відмітити незначне зростання Dart.

  Сфери використання. Цього року ми вперше попросили респондентів вказати сферу, у якій вони працюють. Результати досить цікаві.

  Бачимо, що приблизно половина розробників — це бекенд (52%), далі сегменти вебфронтенду (19%) та мобільної розробки (її ще менше, ніж вебу — 8%), обробка масивів даних (туди належать і Big Data та машинне навчання) — 6%. Desktop-програмування ще існує та займає 4% обсягу, системне програмування — 3% (наразі невелика частка) і Full-Stack розробка — приблизно 1%.

  Особисті вподобання. Як ми вже вказували, результати вибору програмістів не можна використовувати для прогнозування, але тут цікаво, що нарешті на карті з’явився Rust. Знову бачимо деякий спад інтересу до Python і тенденцію переходу з JavaScript на TypeScript.

  Подивимося на «індекс вподобання» — це відносна кількість розробників на мові X, які для наступного проєкту у своїй сфері теж оберуть X.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми