IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Порахували ІТ-спеціалістів ФОПів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФОП, ІТ

  В Україні налічується 212 547 ФОПів, які працюють у сфері ІТ. За останній рік їх кількість збільшилася на 29 111 осіб, або на 16%. Темпи приросту дещо впали, якщо порівнювати з 2018–2020 роками, коли кількість ФОПів в українському ІТ збільшувалася на 20–22% щороку.

  8830_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це свідчать результати дослідження порталу DOU.UA.

  Найпопулярнішим кодом КВЕД, який визначає основну сферу діяльності ІТ-спеціаліста, зареєстрованого як ФОП, залишається «62.01 Комп’ютерне програмування». За рік кількість спеціалістів, зареєстрованих за цим кодом, збільшилася на 19,5 тисячі осіб і становить 143 549 осіб.

  Кількість айтішників за областями:

  найбільший приріст кількості зареєстрованих як ФОП ІТ-спеціалістів в Закарпатській, Одеській, Рівненській та Запорізькій областях. Тут їх стало більше на понад 20% за рік;
  найменше, якщо не враховувати АРК та Луганську область, зросла кількість зареєстрованих ІТ-ФОПів у Миколаївській і Харківській областях (на 12,5% та 12,8% відповідно проти загального по країні збільшення на 15,9%). Також нижчі від середніх темпи збільшення кількості ФОПів демонструють Дніпропетровська та Вінницька області (на 14,2% та 14,7% відповідно).
  Близько третини ФОПів, що працюють в Києві та області, приїхали з інших регіонів. У Львівській області таких близько чверті. В Харківській області живуть і працюють на 9% більше ФОПів, ніж там зареєстровано.

  Решта областей мають від’ємний баланс між зареєстрованими та реально працюючими ІТ-ФОПами: в них зареєстровано помітно більше ІТ-спеціалістів, ніж реально працює.

  Найбільші регіони-донори — це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська та Полтавська області. У відсотковому відношенні найчастіше ІТ-спеціалісти виїжджають з Донецької, Полтавської, Херсонської, Житомирської, Волинської, Рівненської, Сумської та Чернігівської областей: більш як 60% зареєстрованих у цих регіонах ІТ-спеціалістів насправді працюють в інших містах України.

  Частка жінок серед ІТ-ФОПів:

  цього року 27% усіх зареєстрованих як ФОП ІТ-спеціалістів становлять жінки, що на 1 в.п. більше, ніж рік тому;
  найбільша частка жінок серед ІТ-ФОПів у Львівській та Харківській областях (31% та 29% відповідно).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми