IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

ІТшники збагачують економіку країни - названо суми

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка, ІТ

  За 7 років експортні надходження в економіку країни від IT-індустрії зросли в 3 рази.

  5292_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це свідчить дослідження ринку від GlobalLogic. Зазначається, що для дослідження компанія використовувала внутрішню статистику і дані з відкритих джерел, таких як Brdo, Djinni та інші.

  Що показало дослідження:

  якщо в 2014 експорт IT-послуг становив 1,5 млрд доларів США, то за підсумками 2020 — рекордні 5 млрд;
  найбільший стрибок зростання зафіксували в 2019 році – тоді експортні надходження від IT збільшилися за рік на 30%;
  при цьому кількість інженерів за останні 7 років зросла також втричі і в 2021 досягла 213 тисяч.
  Зараз один IT-фахівець приносить в економіку країни понад 22 тисячі доларів США у вигляді експорту від IT-послуг. Це говорить про те, що розвиток IT та економіки України пов’язаний зі зростанням кваліфікованих інженерів.

  «Професійне зростання IT-фахівців пов’язане як з попитом на більш складні послуги розробки ПЗ, так і з розвитком інженерних талантів. IT-компаніям важливо інвестувати в поліпшення їхніх навичок і відкривати фахівцям нові кар’єрні можливості. Наприклад, згідно з нашими дослідженнями, це одна з основних причин, чому фахівці вибирають нашу компанію», — коментує Андрій Яворський, віце-президент зі стратегії і технологій, GlobalLogic.

  Кількість інженерів в Україні збільшується майже на 20% за рік. Але потреба в кваліфікованих кадрах — більш ніж на 30% і ця цифра зростає. Так, згідно зі статистикою анонімної платформи пошуку роботи в IT Djinni, з початку 2021 року кількість вакансій вперше перевищила кількість кандидатів. У травні на платформі було відкрито близько 20 тисяч позицій, а претендентів — трохи більше 16 тисяч.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми