Завзяті геймери знають: можливостей «звичайних» ноутбуків для будинку не вистачає навіть для найпростіших іграшок, не кажучи про популярні стратегії з багатоступеневою графікою. Рішення є — ігровий лептоп (наприклад, ноутбук Леново), який поєднує в собі автономність, мобільність і приголомшливі технічні можливості.
Ноутбуки для ігор зовсім не схожі на звичайні моделі для будинку, навчання, офісу. Їх розробляють з урахуванням специфіки сучасних аркад, «стрілялок», перегон, які для безпроблемного відтворення потребують цілого списку особливих технічних характеристик, від обсягу пам'яті до якості картинки.
Геймерський ноутбук об'єднує в собі такі особливості:
Потужний процесор. Це один з найважливіших показників, який безпосередньо впливає на те, «потягне» чи ні комп'ютер гру, та чи зможе працювати без підвисань. Мінімум для ігрових ноутбуків — 4 ядра, але частіше зустрічаються моделі з восьмиядерними процесорами. На піку затребуваності — рішення від Intel, рідше — AMD. Чим вище частота (ГГц), тим краще ноутбук справляється з одночасним виконанням різних завдань.
Продуктивна відеокарта. Наскільки б не був потужним процесор, без хорошої відеокарти він не зможе правильно відображати графіку, яка становить основу сучасних комп'ютерних ігор. Кращим варіантом вважається NVIDIA GeForce GTX 1080 та старші побратими. Чим продуктивніше графічний процесор (майте на увазі, що збільшити цей показник зовнішніми пристроями неможливо), тим довше ноутбук не старіє.
Збільшена оперативна пам'ять. У ній зберігаються всі проміжні дані, над якими ноутбук працює «тут і зараз». Саме від оперативки залежить, скільки процесів одночасно здатний обробляти лептоп і не гальмувати. Чим більше пам'ять, тим довше комп'ютер не перетворюється «в цеглину» (втім, в сучасних моделях можна збільшувати оперативку зовнішніми картами).
Місткий жорсткий диск. Круті іграшки багато важать, тому виробники геймерських ноутбуків регулярно збільшують можливий обсяг, а також швидкість запису і читання. Останні показники особливо важливі для тих, хто вважає за краще онлайн-ігри в режимі реального часу. На ігрових моделях обсяг жорсткого диска в середньому дорівнює 1 Тб з можливістю розширення зовнішнім накопичувачем.
Покращена система охолодження. Під час активної експлуатації ноутбуки швидко нагріваються, що веде до їх поломки й раптового відключення. В ігрових моделях встановлюються потужні вентилятори, спеціальні тепловідводи та інші компоненти, які зберігають лептоп холодним навіть під час затяжного бою.
Підвищена автономність. Навіть найпростіші гри швидко садять батарею, що зовсім незручно для тих, хто любить позависати в стратегіях під час відряджень, далеких поїздок, подорожей. Ігрові ноутбуки мають такі потужні акумулятори, що не розряджаються протягом 10-12 годин активних ігор. Також в комплект входить надійний блок живлення, який захищає від перегріву в момент сильних навантажень.
Сміливий дизайн. Геймерські моделі виділяються на загальному тлі впізнаваним, навіть агресивним оформленням: винесені назовні решітки, гострі кути, масивні дизайнерські елементи, кришки з незвичайними малюнками. Відразу видно, що перед тобою — серйозна машина для важливих перемог.
Це лише основні особливості, які відрізняють геймерские ноутбуки від простих лептопів. Сучасні моделі також можуть похвалитися великими екранами з високою якістю зображення і топової частотою оновлення картинки, зручними клавіатурами з м'яким ходом і підсвічуванням для нічних ігор, крутий акустичною системою для максимального занурення в ігровий процес, і не тільки.