IT технології та телекомунікації, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Купити смартфон стане складніше: що готує влада

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: телефони

  Урядовий законопроєкт ускладнить можливості громадян купувати мобільні телефони й інше термінальне обладнання.

  9291_0f9660b92b27b35911f289dad28a2839.jpg (36.96 Kb)


  Такого висновку дійшли експерти BRDO, проаналізувавши оприлюднений Урядом законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» щодо захисту інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг.

  Finance.ua як портал, що дбає про безпеку ваших коштів, розповідає, чому експерти вважають, що документ містить суперечливі норми і чим небезпечне ухвалення законопроєкту для українців.

  Що нового пропонують? Згідно із законопроектом, якщо користувач придбав мобільний телефон, IMEI якого не був внесений у реєстр ідентифікаторів зі статусом дозволеного до застосування в мережі мобільного зв’язку, він за кілька місяців втратить можливість ним користуватися або змушений буде змінювати статус телефона самостійно.

  Що це означає: фактично, на кінцевих користувачів покладається обовязок з’ясовувати законність походження правомірно придбаних ними пристроїв, інакше вони несуть ризики бути відключеними від мережі.

  Окрім цього, законопроект покладає відповідальність на кінцевих користувачів самостійно змінювати статус придбаних пристроїв із «тимчасово дозволених» на «дозволені до застосування в електронній комунікаційній мережі», якщо пристрої були придбані за кордоном і ввезені на територію України як особисті речі.

  Для цього вони мають самостійно звертатися до уповноважених органів і підтверджувати факт придбання телефону або перетину кордону.

  «На жаль, законопроект не враховує те, що значна кількість користувачів не має можливостей і навичок для вжиття вказаних заходів (люди похилого віку, особи з інвалідністю тощо, особи без доступу до мережі Інтернет). Ця група користувачів може втратити доступ до послуг голосового зв’язку та мобільного Інтернету, що не узгоджується із гарантованим Законом „Про електронні комунікації“ (ч. 1 ст.107) правом кінцевих користувачів на вільний доступ до електронних комунікаційних послуг», — ззаначають фахівці BRDO.

  Чим це небезпечно? Можна передбачити, що цією нормою скористаються і недоброчесні імпортери, які продаватимуть обладнання разом із чеком на його придбання (реальним або підробним) або змінюватимуть статус ІМЕІ за допомогою підставних осіб, що реально перетинали державний кордон. Тому можливість реальної боротьби з «сірим імпортом» за допомогою нововведень законопроекту сумнівна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми