IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Роботу фрілансерів хочуть взяти під контроль

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: фріланс

  Фрілансерам передбачається надання повного пакету соціально трудових гарантій.

  0859_blogery.jpg (47.3 Kb)


  Парламент створює законодавчу базу для врегулювання праці фрілансера.

  За ухвалення в першому читанні урядового проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості" (реєстраційний номер 5161) проголосувало 327 народних депутатів України.

  Законопроектом пропонується введення нової особливої форми трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом.

  Відповідно до умов такого договору, обов’язок працівника виконувати роботу виникає виключно за умови надання власником або уповноваженим ним органом доступної роботи, без гарантій того, що така робота буде надаватися постійно.

  Заступник міністра економіки Світлана Глущенко зазначила на засіданні парламенту, що створюється законодавча база для врегулювання праці фрилансера, тобто вільнонайманих працівників. "На законодавчому рівні закріплюється можливість роботавця залучати до роботи працівників для виконання робіт, що мають не постійний, але повторюваний характер", - додала вона.

  Глущенко зазначила, що законопроектом вдосконалюється процедура нарахування ЄСВ для осіб, які використовують працю працівників на нерегулярній основі. За її словами, ухвалення цього законопроекту дозволить врегулювати питання деяких нестандартних форм зайнятості, зокрема для тих осіб, які виконують роботу на непостійній, але повторюваній основі. Фрілансерам передбачається надання повного пакету соціально трудових гарантій.

  Хто такий фрілансер
  Фрілансер - людина, що працює віддалено з одним або кількома замовниками. Фрілансер виконує роботу без укладення довготривалого договору з роботодавцем, його наймають тільки для виконання певного переліку робіт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми