В епоху Інтернету кожна компанія, яка хоче розраховувати на ринок, повинна мати свій власний веб-сайт. Завдяки цьому покупцям буде легше знайти її серед конкурентів. Найкраще, якщо доменне ім'я збігається з назвою компанії, тоді його складніше сплутати з іншою компанією. Однак, коли це неможливо, варто уважно підібрати адресу свого веб-сайту, щоб він відповідав іміджу компанії.
Гарне доменне ім'я не тільки запам'ятається споживачам, але і стане елементом, що виділяє компанію серед конкурентів. Однак воно не повинно бути надто хитромудрим і складним, бо може викликати помилки та проблеми із запам'ятовуванням. Це також може негативно позначитися на фінансових результатах компанії. Ось чому варто витратити деякий час на те, щоб вибрати правильну адресу для свого сайту. Ось кілька простих порад про те, як має виглядати гарне доменне ім'я.
Домен — це унікальна інтернет-адреса, за якою можна знайти будь-який веб-сайт, інтернет-магазин, блог або адресу електронної пошти. Це покажчик для користувачів, які шукають конкретний контент. У випадку компанії це ключовий елемент в підвищенні впізнаваності бренду в Інтернеті, який свідчить про її професіоналізм. Легка назва веб-сайту дуже часто спонукає клієнта відвідати його в майбутньому. Нині у світі є багато великих компаній, які засновують свій успіх на доменних адресах.
Простіше кажучи, домен — це унікальне ім'я для даного веб-сайту. Це означає, що в Інтернеті немає двох однакових імен. Так що перед придбанням імені варто подумати про його звучання, адже від цього залежить, як компанія представить себе у віртуальному світі.
Часто стартапи спочатку шукають відповідний домен, а потім визначають власне брендове ім'я. Однак відсутність бренду в адресі веб-сайту не дискваліфікує і не знижує шанси на завоювання ринку. Доменне ім'я може бути включено в логотип компанії або підкреслювати категорію продукту.
Варто переконатися, що доменне ім'я легко передати іншій людині. Іноді буває, що в телефонній розмові необхідно вказати інтернет-адресу. У цьому випадку будь-які фонетичні повороти можуть викликати помилки та труднощі при переході на сторінку.
Тут не менш важливо використовувати правила орфографії: неправильне написання може стати проблемою при пошуці сайту. Реєстрація привабливого імені, але з помилкою, наприклад: Biblioteca.ua (замість більш логічного Biblioteka.ua), може призвести до зниження кількості переглядів сторінки.
Якщо можливо, створіть ім'я, що складається тільки з букв алфавіту і цифр. Будь-які перерви в змісті, такі як тире або підкреслення, можуть ускладнити спілкування. Однак це не означає, що використання знака дефісу є помилкою у всіх випадках. Може виявитися, що це єдина форма Інтернет-адреси, яку можна використати в цій ситуації. Однак слід враховувати, що зазвичай, коли користувач Інтернету вводить доменне ім'я, він пропускає додаткові символи. У цьому випадку він може заходити не на ту сторінку або бачити повідомлення про її відсутність.
Вам також слід уникати надмірного скорочення імені, оскільки таке рішення зазвичай мало говорить і не пов'язане з бізнесом або галуззю, в якій воно працює. В ідеалі ім'я домену має бути від 5 до 25 символів, це оптимальне рішення для пошукових систем і підрядників.
Перед покупкою нового домену, перевірте наявні для нього розширення. Це дуже важливо для його функціонування на ринку. У цьому випадку існує безліч комбінацій, тому що у кожного домену є власне закінчення, наприклад .ua, .com.ua, .укр та ін.
Ідеальна назва повинна легко запам'ятовуватися, бути короткою і асоціюватися з профілем компанії або тематикою веб-сайту. При виборі домену ми також повинні враховувати, кому ми спрямовуємо наші продукти та послуги. Важливо, щоб ви вибрали відповідне розширення домену, яке може вказувати на вашу сферу діяльності. Найпопулярніший домен в Україні з закінченням .ua підкреслює національне охоплення. Своєю чергою, регіональне ім'я, наприклад, домен kiev.ua свідчить про місцеве положення бізнесу.
Розмірковуючи про розвиток компанії, однозначно варто розглянути варіант реєстрації більшої кількості доменів, завдяки чому ви забезпечите пул адрес та захистити їх від реєстрації сторонніми особами.