Глобальний дефіцит напівпровідників збережеться і в 2022 році, проте до середини року ситуація може покращитися на тлі доступності більшого обсягу постачання.
Такий прогноз озвучили у JPMorgan.
Деякі аналітики та інвестори очікують, що дефіцит збережеться до 2023 року, проте експерти JPMorgan налаштовані оптимістичніше.
«Ми не очікуємо, що 2023 рік буде характеризуватись дефіцитом пропозиції,» — зазначив співдиректор з досліджень JPMorgan в галузі технологій, ЗМІ та телекомунікацій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні Гокул Харіхаран.
Водночас він додав, що 2022 рік «буде трохи більш непростим», хоч ситуація і може покращитися у другій половині року.
Також експерт порекомендував інвесторам звертати увагу на більш довгострокові тренди на ринку напівпровідників, які більшою мірою можна вважати структурними, ніж циклічними.
До структурних трендів, як правило, відносяться перманентні зміни в галузі, тоді як на циклічні тренди впливає бізнес-цикл, і вони зазвичай повертаються до початкової точки після кількох років.
Нагадаємо, що у серпні цього року гігант контрактного виробництва мікросхем TSMC попередив клієнтів про 20% підвищення цін на чіпи. Найбільше подорожчають прості у виробництві чіпи, тоді як вартість складних у виробництві напівпровідників зросте на 10%.
Глобальний дефіцит чіпів виник на тлі пандемії коронавірусу, яка з одного боку призвела до тимчасового закриття заводів з виробництва мікросхем, а з іншого стала поштовхом для підвищеного попиту на різні гаджети — комп’ютери, ігрові приставки і смартфони. Масла у вогонь підлили майнери.
Першими від ситуації на ринку мікросхем постраждали автовиробники, проте дефіцит зачепив і виробників мобільних телефонів та ігрових консолей.