IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Скільки заробляють українські ІТшники

 • Джерело: ain.ua.  → Ключові теги: ІТ, зарплата

  Журналісти ain.ua провели опитування і з’ясували, які зарплати отримують працівники IT-сфери у другій половині 2021 року.

  9099_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про дослідження. Було проведено анонімне опитування. Його пройшло понад 4 тис. людей. У процесі аналізу результатів ми підрахували медіани зарплат респондентів, розділивши їх на 4 категорії: Business, Development, Content та Special & Administration.

  Зазначається, що підрахунки зарплат проводилися за фіксованою частиною заробітної плати в USD після сплати податків.

  Business. Найвища зарплатна медіана серед бізнес-фахівців рівня Senior у Product Owner, Game Designer та Data Scientist. Згідно з результатами опитування, вона становила $4000, що значно перевищує дані попереднього опитування. Найсильніші стартові позиції у Business Analyst – медіана рівня Junior у них дорівнює $1100.

  Медіанна зарплатня Junior Marketing Manager зросла до $800. SMM менеджери заробляють значно менше за інші напрями маркетингу на всіх трьох рівнях сеньйорності. Результати також показали, що SEO та PPC, які раніше знаходилися приблизно на однаковому рівні, все ще рівні на рівнях Junior та Middle. При цьому Senior SEO по всіх містах України в середньому отримують на 25% більше. У Києві медіана у SEO та PPC фахівців рівня Senior рівна.

  До речі, якщо ви все ще не підписані на телеграм-канал Finance.ua, рекомендуємо це зробити прямо зараз. Всього декілька кліків – і найважливіші новини для ваших гаманців завжди будуть у вашому улюбленому мессенджері.

  Максимальна зарплата серед респондентів, зайнятих у сфері маркетингу, — $5600 у Marketing Manager. Максимальна зарплата, вказана SEO, — $5000.

  Медіана у Support/Call center залишилася на рівні $800. Зарплати тих, хто використовує в роботі англійську мову, майже вдвічі вищі за зарплати україно- та російськомовних колег. Навіть більше, медіана зарплат англомовних працівників цієї галузі зросла на третину і тепер становить $1600.

  Development. Не секрет, що за літо 2021 року зарплати розробників зросли. Згідно з опитуванням, найбільша медіана у Ruby Engineer – $4225. Висока зарплата у Java, Python і TypeScript Engineer — медіана склала $4000.

  Найвища медіана серед Middle Developer у Kotlin-розробників – $3300. PHP та Unity показують найнижчу медіану на рівні Senior. Рівень зарплат програмістів, які використовують Swift, упав на всіх рівнях сеньйорності порівняно з минулим опитуванням.

  Медіани зарплат для кількох мов в залежності від бібліотек та фреймворків, що використовуються:

  Медіанна зарплата програмістів C# на .NET – $4000, причому на Unity – $2775.
  JavaScript-програмісти, що працюють з Angular.js, отримують в середньому $3200, а на React.js — $4450.
  PHP на Laravel ($3475) заробляє на 30% менше, ніж PHP на Symfony ($5000).
  Зарплата Python на Django і Python на Flask практично вирівнялася – $4750 та $4250 відповідно.

  Помітно зросла зарплата тестувальників. Так, загальна медіана у сфері склала $2240. Медіана у Senior Automation QA — $4000, у Senior General QA — $2950, ​​а у Manual QA — $3000. Підтверджується спостереження, що тестувальник, який використовує мови (медіана $2525) отримує на 30% більше, ніж тестувальники без знання хоча б однієї мови програмування (медіана $1800).

  Content. У сфері Content новий лідер: тепер найвища медіана у Senior Video designer — $2650. Лідер попереднього зарплатного опитування 2D/3D Artist, відстає не сильно, медіана Senior-рівня дорівнює $2550. Для Junior 2D/3D Artist медіана стала нижчою на 40% і тепер становить $600. Така сама медіана і у Junior Writer. Зате для досвідченіших фахівців напряму Writer медіана стала вищою і тепер становить $1250 (Senior-рівень).

  Special & Administration. Медіана зарплат Junior HR та Recruiter знизилася до $550, проте медіана для Senior зросла значно: із $1500 до $2175. Рівень медіан Senior рівня для всіх напрямків (HR, HR Generalist, Recruiter) приблизно однаковий і коливається від $2000 до $2250. Продуктові компанії пропонують зарплати для рекрутерів та HR вище, ніж аутсорсингові компанії.

  Великі компанії також платять HR та рекрутерам більше, ніж компанії з малою кількістю співробітників. Наприклад, медіана зарплат у компаніях, де працює від 1500 осіб становить $1400 – це вдвічі більше, ніж у компаніях із 21-50 співробітниками. Більшість респондентів, які вказали, що працюють у невеликих компаніях, є Junior Recruiter, у той час як у великих компаніях Junior Recruiter було до 10%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми