IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Аналіз ринку праці у 2021 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Кількість ІТ-спеціалістів перевалила за 250 тисяч, а компанії опублікували понад 100 тисяч вакансій.

  7774_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  +50 тисяч спеціалістів за рік.
  «З 2011 року ми рахували кількість ІТ-спеціалістів за спеціальною формулою. Але з 2018-го у відкритому доступі з’явився Єдиний державний реєстр фізичних осіб-підприємців. І цього року ми вирішили викинути свій велосипед замість формули взяти за основу саме кількість ІТ-ФОПів», — повідомляють в dou.ua.

  А їх в Україні вже понад 250 тисяч станом на грудень 2021 року. Зростання рекордне. Торік ІТ-ФОПів було трохи більше як 200 тисяч.

  Цього року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му. Але варто нагадати, що тоді усіх застала ковідна криза, яка суттєво вплинула на ринок.

  У середньому в кожній категорії кількість вакансій збільшилася вдвічі. Але цікаво, що є декілька категорій, де бачимо надзвичайне зростання. Наприклад, у HR втричі більше опубліковано вакансій: з 1767 торік до понад 5 тисяч цього року. Тому не варто дивуватися, що вам можуть траплятися не дуже професійні рекрутери. Найімовірніше, зараз туди входить багато початківців. У категоріях Flutter і Big Data у чотири рази більше вакансій, якщо порівняти з минулим роком.

  Зі зростанням кількості вакансій знижувалася і кількість відгуків. «Перегрітість» ринку індустрія відчуває останні років 10, але, схоже, цього року всі зрозуміли, що таке справжній дефіцит спеціалістів.

  У першій половині року топ-50 найбільших ІТ-компаній зріс на 10 тисяч спеціалістів. Більшість компаній демонстрували рекордний найм.

  В Україну зайшли з R&D-офісами Lyft і Glovo. І весь рік ми чули про гучні угоди, великі інвестиції та навіть дочекалися виходу GitLab на IPO.

  Загалом на DOU понад п’ять тисяч компаній опублікували принаймні одну вакансію у 2021-му. Три компанії розмістили понад дві тисячі вакансій цього року: Intellias, Ciklum, Genesis.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми