Китайські дослідники розробили, як вони стверджують, першого в світі прокурора на базі штучного інтелекту.
Наразі він здатний висувати звинувачення за 8 найпоширенішими типам злочинів.
За результатами проведених тестів точність його вироків становить вражаючі 97%.
ШІ-прокурор вже був протестований у народній прокуратурі Шанхайського району Пудун — найбільшій і найбільш завантаженій районній прокуратурі країни.
За словами розробників, ця технологія покликана знизити повсякденне навантаження на прокурорів, дозволяючи їм зосередитися на складніших справах.
Програма може працювати на звичайному стаціонарному комп’ютері. Для її навчання було використано понад 17 000 справ за період з 2015 по 2020 рік.
Зараз алгоритм може ідентифікувати і висувати звинувачення за 8 найбільш поширеними злочинами в Шанхаї: шахрайство з кредитними картками, проведення азартних ігор, небезпечне водіння, умисне заподіяння травм, перешкоджання виконанню службових обов’язків, злодійство, шахрайство, а також зав’язування сварок і провокування небезпечних ситуацій.
Для кожного підозрюваного програма висуває звинувачення на основі 1000 критеріїв, отриманих в результаті аналізу тексту справи, створеного людиною. За словами розробників, з оновленнями ШІ-прокурор отримав більше можливостей.
Наприклад, він зможе розпізнати менш поширені злочини і пред’являти кілька звинувачень одному підозрюваному.
Незважаючи на благі наміри творців програми, є безліч противників подібних технологій.
«Точність в 97% може бути високою з технологічної точки зору, але завжди буде ймовірність помилки. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, машина чи розробник алгоритму?», – заявив прокурор міста Гуанчжоу.
На його думку, ще одна проблема полягає в тому, що програма може висувати звинувачення тільки на підставі наявного досвіду і не може передбачити суспільну реакцію на висунуте рішення в мінливому соціальному середовищі.