TikTok став найпопулярнішим застосунком 2021 року. Але авторам цифрового контенту важко заробляти гроші лише на цій платформі. На відміну від YouTube та Facebook, TikTok не ділиться відсотком доходу від реклами з користувачами.
Insider поспілкувався з авторами контенту та дізнався, як можна заробляти у TikTok. Переказуємо найцікавіше.
Інструменти монетизації
У TikTok є кілька вбудованих інструментів монетизації, як от віртуальні подарунки чи фонд для авторів Creator Fund.
Під час прямих трансляцій тіктокер може отримувати віртуальні подарунки, які можна конвертувати у гроші. Автор ASMR-контенту Люсі Девіс заробляє від $20 до $300 за кожен ефір. Нещодавно компанія розпочала тестувати функцію подарунків не лише для прямих трансляцій. Наприклад, користувачі можуть потішити улюбленого автора просто під його відео.
Creator Fund платить користувачам, які мають не менше 10 тис. підписників та 100 тис. переглядів їхніх відео за 30 днів. Фактичні виплати становлять кілька центів за тисячу переглядів.
Наприклад, Престон Сео з 2,1 млн підписників у період від січня до травня 2021 року заробив завдяки фонду приблизно $1664. Його обліковий запис у TikTok приносить креатору від $9 до $38 на день.
Реклама та пісні
Оскільки виплати від Creator Fund не надто великі, а рахунки за житло самі себе не сплатять, багато авторів цифрового контенту працюють над угодами з брендами й просуванням пісень для заробітку у TikTok.
Сео бере майже $600 за рекламний пост у TikTok, креаторка з Атланти Симфоні Кларк — від $350 до $600.
Ще один популярний спосіб заробітку — просувати пісні у відео. Маркетологи та звукозаписувальні компанії часто платять авторам TikTok за використання пісні у відео. Це роблять для того, щоб зробити трек вірусним.
Ніколь, Наталі та Ніка Тейлор з понад 10 млн підписників беруть $750 за просування пісні в одному відео, $1,4 тис. за два відео та $2 тис. за три.
Для людей із меншою кількістю підписників оплата за просування пісень може становити від $20 до $150.