У Росії та Білорусі припиняють роботу популярні антивірусні програми для комп'ютерів, смартфонів та планшетів. Так, Avast повністю зупинив постачання продукції та продажу до РФ та Білорусі, а також відмовився від реклами з цих країн. З антивірусом Norton – аналогічна ситуація. Imperva вимкнула сервіси із забезпечення безпеки веб-додатків та запобігання DDoS-атакам.
"Наш бізнес, який щороку приносить близько $2,5 млн податку з продажу тільки російському уряду, жодним чином не братиме участі у діях Росії", – йдеться в повідомленні Avast.
Україна, Росія та Білорусь разом принесли близько 1,5% виторгу Avast у 2021 році. Avast заявила, що надасть платним користувачам в Україні безоплатне продовження ліцензій на свої продукти.
"У зв'язку з недавніми подіями та відповідно до правил експортного контролю ми не можемо приймати нові замовлення або надавати допомогу зараз", – заявили у свою чергу до компанії NortonLifeLock, яка є розробником антивірусу Norton.
Російські користувачі вже заявляють про неможливість оновити антивірус Norton.
Йдуть із РФ як антивіруси. Наприклад, компанія DigiCert зупиняє видачу нових і перевипуск всіх старих сертифікатів безпеки для веб-ресурсів.
"Наявність такого сертифіката на вебресурсах свідчить про довіру до власника та змісту на цьому ресурсі. Наприклад, це означає, що можна вводити свої персональні дані або платіжні реквізити. Відмова у видачі міжнародних сертифікатів означатиме втрату довіри до всіх російських ресурсів у світі – пояснив міністр цифрової інформації Михайло Федоров.
Компанія Imperva, за його словами, відключила в РФ та Білорусі всі існуючі сервіси: безпеку веб-додатків, запобігання DDoS-атакам, кешування контенту, захист хмарних сховищ, а також безпеку даних та захист від ризиків.