IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Оновлений рейтинг ІТ-компаній України

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: ІТ

  Понад 60% компаній сказали, що не зупиняли найм в Україні після 24 лютого. Але той самий відсоток компаній заявили про скорочення найму, з огляду на довоєнні плани, більш ніж на 20% у лютому-липні 2022 року. Такі дані показує рейтинг 50 найбільших ІТ-компаній України, який склав портал Dou.ua.

  39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  У цьому рейтингу є дві нові компанії — Room 8 Group (на 30-й сходинці) й airSlate (на 32-й).
  Загальна кількість спеціалістів
  У січні загальна кількість спеціалістів у топ-50 вперше сягнула 100 тисяч. Але в першому півріччі зменшилася на 3%, і сьогодні у 50 найбільших компаніях України працює 97,6 тисячі фахівців.
  Кількість спеціалістів у топ-25 компаній зменшилася на 800 осіб. Нині там працює 77 тисяч фахівців.

  На відміну від загальної кількості людей, кількість технічних фахівців у топ-25 навіть трішки збільшилася — майже на 100 осіб.
  Загалом кількість спеціалістів у п’яти найбільших ІТ-компаній зменшилася на 1,1 тисячі — з майже 40 тисяч у січні до 38,8 тисячі у липні.

  EPAM продовжує утримувати статус найбільшої ІТ-компанії України, попри суттєве зменшення кількості людей у січні-липні цього року. Загалом українська команда EPAM зменшилася на 1260 спеціалістів.
  На другому місці залишається Softserve — у компанії теж негативна динаміка зростання у першому півріччі (-164 спеціалісти). Ще на початку січня Softserve анонсували план розширитися на 3–4 тисячі працівників в Україні цього року й прагнули перетнути позначку в 15 000 працівників глобально.

  На 3-й і 4-й сходинках GlobalLogic і Luxoft. В останньої кількість спеціалістів залишилася без змін, якщо порівнювати із січнем 2022-го. А у GlobalLogic позитивна динаміка зростання, хоч і не значна (+50 людей), якщо порівнювати з минулими роками.
  У компанії Evoplay, яка посіла п’яте місце рейтингу, повідомили, що динаміка приросту стабільна, зазвичай у роботі близько 500 вакансій.
  Найактивніше зростала компанія Ajax Systems — на 800 спеціалістів за пів року. Компанія не коментує, завдяки чому. Але, судячи з офіційних анонсів, навесні й влітку Ajax відкривав нові локації як в Україні, так і за кордоном, вийшов на ринок Мексики й Північної Америки.
  Також активно розширилися Evoplay і Genesis — на 366 і 200 спеціалістів відповідно.

  Релокація та відкриття нових офісів
  Щонайменше 30 компаній відкрили нові офіси у першому півріччі 2022 року. Серед українських локацій нові офіси з’явилися в Ужгороді, Хмельницькому, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Вінниці, Тернополі.
  З-поміж закордонних локацій найпопулярнішою стала Польща — 15 найбільших компаній відкрили офіси у Кракові, Познані, Бидгощі, Гданську, Лодзі, Варшаві.
  Вперше автори дослідження запитали компанії про закриття фізичних офісів в Україні. Виявилося, що найбільше постраждав Харків — 13 компаній закрили там офіси. Ще 8 компаній — у Києві. Окрім цього, офіси закрили в Одесі, Херсоні, Дніпрі, Сумах, Черкасах, Житомирі.
  Щодо релокації, то все залежить від розміру компанії: що більша вона, то більше співробітників виїхали за кордон. Більшість сервісних компаній у рейтингу зазначили, що втрачали клієнтів або були змушені заморозити проєкти.
  Здебільшого компанії мають помірні плани щодо розширення у другому півріччі. Більше ніж половина компаній планує зрости менш як на 200 спеціалістів.
  Активно релокувати спеціалістів компанії також не планують у наступні пів року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми