IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Ким хочуть працювати ІТ-спеціалісти

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

  Майже половина ІТ-спеціалістів не планують цього року змінювати роботу і 40% працевлаштованих респондентів загалом бояться звільнення.

  1079_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це свідчать результати дослідження порталу Dou.ua.
  Скільки ІТ-спеціалістів зараз шукають роботу
  Найчастіше зараз шукають роботу фахівці з досвідом до 2 років (їх 72% серед усіх пошукачів). 11% тих, хто перебуває в активному пошуку, намагаються знайти свою першу роботу в ІТ — серед них є і світчери, і студенти без досвіду. Лише 15% тих, хто шукає роботу, мають 5 та більше років досвіду.
  29% розробників, які зараз не працюють, а шукають роботу, мають від 5 років досвіду.
  Водночас серед працевлаштованих IT-фахівців поменшало тих, хто шукає кращу роботу: якщо торік про активні пошуки зазначало 16%,то зараз таких 10%.

  Частка тих, хто не планує впродовж найближчого року змінювати роботу, зросла з 41% до 48%. Але, як і торік, майже половина працевлаштованих ІТ-спеціалістів готові змінити роботу, якщо їм запропонують кращі умови (42% опитаних зараз проти 43% рік тому).

  41% працевлаштованих ІТ-спеціалістів бояться втратити роботу. Найчастіше це фахівці з досвідом до 2 років.
  Найупевненіше почуваються спеціалісти з досвідом від 3 років, а також розробники, DevOps’и та спеціалісти з Data Science — більше ніж 60% не переживають, що залишаться без роботи.
  Активність рекрутерів
  На зменшення активності фахівців у пошуку нової роботи, найімовірніше, вплинула і нижча активність рекрутерів. Рік тому 45% опитаних нами ІТ-спеціалістів зазначали, що їм часто пишуть рекрутери, тоді як цього року таких лише 22%. Частка фахівців, яким ніколи не писали рекрутери, збільшилася з 7% до 13%.

  Досвідчені працівники потрібні в усіх містах: практично всюди, де є помітні ІТ-спільноти, понад 75% опитаних спеціалістів із досвідом від 5 років та приблизно ⅔ спеціалістів із досвідом від 1 до 5 років принаймні раз на місяць отримують листи від рекрутерів.
  Ситуація для початківців із досвідом до року набагато складніша: лише приблизно чверть із них отримує листи від рекрутерів хоча б раз на місяць, і спеціалісти у Львові, Івано-Франківську та за кордоном мають дещо вищі шанси отримати таку пропозицію.
  Де шукають роботу
  До трійки найпопулярніших способів пошуку роботи серед українських ІТ-спеціалістів належать рекомендації (завдяки їм 23% опитаних знайшли своє останнє робоче місце), Djinni (21%) і LinkedIn (19%).

  Рекомендації допомагають працевлаштуватися всім категоріям ІТ-спеціалістів, тоді як Djinni та LinkedIn частіше стають у пригоді технічним фахівцям.
  Djinni продовжує здобувати популярність: третина українських ІТ-фахівців, які працевлаштувалися у 2022 році, відшукали роботу саме через цей ресурс. Роль рекомендацій, навпаки, продовжує падати: цього року вони допомогли знайти роботу лише 16% ІТ-спеціалістів.
  Для фахівців, які працюють як фрилансери, рекомендації залишаються найважливішим способом пошуку роботи: 35% саме таким чином влаштувалися на поточну позицію. На другому місці — фриланс-біржі (14% знайшли останню роботу через Upwork, ще 7% — через інші). Djinni та LinkedIn стають фрилансерам у пригоді набагато рідше — лише 6% та 9% опитаних відповідно востаннє працевлаштовувалися завдяки цим ресурсам.
  ІТ-спеціалісти стали менше стежити за ринком праці
  Зміна ситуації в країні та на ІТ-ринку також повпливала на поведінку ІТ-спеціалістів щодо моніторингу ринку праці. Хоча більшість опитаних стежать за ситуацією на ринку, частка тих, хто цього не робить, зросла з 4% до 7%.
  Відмітимо, що англійська сьогодні необхідна для успішної кар’єри. І якщо потрібно швидко та якісно вивчити іноземну мову, радимо звернути увагу на міжнародну мережу шкіл англійської мови Speak Up. Спілкування лише англійською, доступ до навчання з будь-якої точки світу, гнучкість у реалізації особистого плану навчання — це те, що допоможе добре прокачати свою англійську.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми