IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Як відрізняється зарплата в ІТ у різних сферах

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ, зарплата

    Редакція ain.ua провела анонімне опитування, аби з’ясувати залежність розміру зарплати працівників IT-сфери від типу компанії та кількості працівників, географії, знання іноземних мов, освіти та інших факторів.

    6853_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Серед опитуваних є розробники, тестувальники, менеджери, маркетологи, дата та бізнес аналітики, рекрутери, виробники контенту та інвестфахівці — всього більше 3000 людей із понад 40 професій.
    Втім є кілька виключень, які не вписуються у правило «Більша компанія — вища зарплата». Медіана зарплат аналітиків не має схильності до зростання разом із розміром компанії. Найвищі медіани Senior Analyst фіксуються в компаніях з 101-200 працівниками ($4200) і 500-800 працівниками ($4500). Senior UI/UX Designer заробляють найбільше в невеликих компаніях з 21-50 працівниками ($4100) і трохи менше у величезних зі 1500+ працівниками ($3900). В компаніях іншого розміру їхня медіана коливається в рамках $3000-$3500. Найменше Junior Sales Manager заробляють в великих компаніях. В маленьких компаніях з штатом менш ніж у 20 людей медіана Junior Sales Manager складає $800, в той час як у компаніях 501-800 вони мають в середньому $400 і $200 фіксованої ставки у гігантах з 1500+ працівниками. Втім, нагадаємо, Sales Manager частіше за інших отримують бонуси та надбавки за виконання і перевиконання планів продажу.
    Галузі
    24,9% респондентів зайняті у галузі E-commerce, це найпопулярніша галузь у сфері IT, що підтверджує вже третє опитування поспіль. Другу позицію знову зберіг FinTech, а на третій закріпився HealthTech. Gambling & Betting поступився четвертою сходинкою DataTech.
    Аналітикам вдалось виявити різницю у медіанах зарплат залежно від індустрії:
    Senior маркетолог у HealthTech в середньому отримує $1400, тоді як у GameDev медіана зарплат маркетологів склала $2600.
    Middle і Senior Project Manager в GameDev мають найнижчу медіану ($1750 і $3000 відповідно). А найвища медіана PM очікує в галузі DataTech.
    Найвища медіана Junior Software Developer в галузі HealthTech ($1250), друга за розміром медіана очікує розробника-початківця в сфері GameDev ($1150). Найнижчі медіани Middle і Senior Software Developer у галузі HealthTech, найвища — Gambling & Betting ($5500 у Senior-ів).
    Група Content має найбільший розкид медіан на рівнях Middle і Senior. Наприклад, фахівець рівня Senior в E-commerce компанії отримуватиме в середньому $925, в галузі Gambling & Betting — $2300, максимум цього року пропонує GameDev — $3088.
    Рівень англійської
    Рівень володіння англійською за цей рік виріс, але не значно. Кількість респондентів, які вільно володіють англійською мовою, практично не змінилась. На 2,6% зросла кількість тих, хто володіє англійською на рівні Advanced, на 4% більше стало респондентів з рівнем Upper Intermediate, вільно володіють мовою лише 8% опитаних. Збільшилась їхня кількість за рахунок тих, хто мав рівні Intermediate і нижче.

    Для наочності аналітики назвали вплив англійської на рівень зарплати у декількох професіях:
    Senior рекрутер з рівнем англійської Pre-Intermediate отримує в середньому $1000, таку ж суму може заробляти Junior рекрутер з англійською Upper Intermediate. Просунутий рівень англійської дозволяє отримувати в середньому $2000 навіть Middle-спеціалістам.
    Junior маркетологи не залежать від рівня англійської, але вже з рівня Middle, мова починає відігравати значну роль: рівень Intermediate дозволяє в середньому заробляти Middle-ам $1000, вільне володіння дозволяє мати $1638 в середньому.
    Розробники, так само як і маркетологи, мало залежать від знання англійської на рівні Junior. Значно знижує рівень зарплатних очікувань лише знання англійської на елементарному рівні. Senior-розробники мають однакову медіану в $4000 для всіх, хто знає англійську на рівні від Elementary до Intermediate. На Upper Intermediate-рівні вони вже отримують в середньому на $1000 більше.
    Розмір компанії
    Результати обох попередніх зарплатних опитувань вказували, що розмір винагороди також залежить від розміру компанії. А саме на те, що чим більша компанія — тим вища зарплата працівників, як і прийнято вважати. Це вже підтверджувалось результатами попередніх опитувань і знову було виявлено в опитуванні за осінь 2022-го року. З упевненістю можна сказати, що рівень зарплати у C-level залежить від розміру компанії.
    Тип компанії
    R&D офіси поступилися першістю в оплаті праці, вони опустились відразу на третє місце, пропустивши поперед себе на перше місце продуктові компанії, а на друге — аутсориснгові й аутстафингові компанії.
    Медіана зарплат Senior-фахівців в R&D офісах впала з $4950 до $4250 у технічних професіях і з $2750 до $2500 у нетехнічних. В продуктових компаніях медіани виросли до $5000 у технічних фахівців і $2950 у нетехнічних Senior-фахівців. Медіана Senior-ів в аутсорсі й аутстафі склала $4400 у технічних фахівців і $2850 у нетехнічних.
    Для Middle-ів технічних професій медіана в продуктових, аутсорсингових компаніях і R&D офісах практично не відрізняється, у нетехнічних спеціалістів цього рівня істотно меншою є медіана лише в R&D компаніях ($1100), продуктові й аутсорсингові компанії тримають майже однакову, значно вищу, ніж у інших типів компаній, медіану ($1750 і $1700 відповідно). Найвища ставка у Junior-ів технічних професій у R&D офісах ($1230), для нетехнічних професій — в аутсорсингових і аутстафингових компаніях ($1000).
    Найвища медіана серед CTO в R&D офісах ($7190), найнижча — в технологічних відділах нетехнічних компаній ($1700). CMO, CLO, CAO, CFO, CHRO, CPO мають найвищу медіану в R&D офісах ($4400) і найнижчу в агентствах ($2050).
    ВНЗ
    Експерти з’ясували, що цього року найбільші зарплати серед технічних професій були вказані у випускників Національного університету «Києво-Могилянська академія». Медіана винагороди спеціалістів технічних професій (Software Engineer, QA, DevOps, UI/UX Designer, Cyber ​​Security, DBA, Sys.Admin) рівня Senior — $5100. Друге і третє місце поділяють НТУУ «КПІ» і Національний авіаційний університет — медіана $5000 у обох. Серед нетехнічних професій, як і минулого року, найвищі зарплати вказали випускники НТУУ «КПІ» ($3400 на рівні Senior).
    Підтримка працівників в часи повномасштабної війни і донати
    Проблеми з виплатою зарплат мав кожний п’ятий респондент. 8,7% опитаних вказали, що зарплату було урізано після початку повномасштабного вторгнення. Ще 7% повідомили про затримку у виплаті зарплат.
    Результати опитування показали, що в маленьких компаніях (до 20 людей) кількість працівників, яким не затримували, не урізали зарплату складає 64,2%. В компаніях розміром від 21 до 500 працівників таких людей вже більше — 74,2%-76,8%. Ще більші компанії (501-1500 працівників) запропонували стабільну виплату зарплат 82,9%-83,8% співробітників. Найбільший відсоток тих, кому зарплати виплачувались вчасно у повному обсязі або були підвищені, у компаніях із більш ніж 1500 працівниками — 91,2%.

    Найбільша кількість людей, які втратили роботу на початку повномасштабного вторгнення, працювали в компаніях з менш ніж 20 співробітниками (6,1% від всіх, хто працює чи працював у компаніях з штатом до 20 людей). Найменше скорочень сталось в компаніях з більш ніж 500 людьми в штаті (0,5%-1,5%).
    В залежності від типу компанії кількість працівників, які мали певні проблеми з компенсацією, також різниться. Найбільша кількість тих, кому певний час не виплачували зарплати, були серед працівників Retail-компаній (10,2%). 40,7% працівників Retail’у також зіткнулись із урізанням зарплат. Затримували зарплату найчастіше в техвідділах нетехнологічних компаній (17,5%), також тут було найбільше звільнень (7,5% працівників техвідділів втратили роботу на початку повномасштабної військової агресії росії). Другі за кількістю звільнень — агенції (4%). В агенціях також доволі часто відбувалось урізання зарплат (28,6%).
    71% респондентів зазначили, що компанія допомагала з релокацією на початку повномасштабної війни.
    Результати опитування показали, що на ЗСУ айтівці здебільшого донатять до 10% заробітної плати:
    58,4% опитаних донатять щомісяця на ЗСУ до 10% відсотків своєї зарплати;
    26,9% донатять 10-25%;
    6,7% респондентів донатять 25-50%;
    більше 50% свого заробітку донатить 2,1%;
    не донатить взагалі 5,9%.
    11% Junior-ів не донатять, а найбільший відсоток тих, хто донатить понад половину свого прибутку — серед фрілансерів (9,7%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми