IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

ІТ-галузь в Україні стрімко прогресує

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

  IT Ukraine Association спільно із незалежними агенціями-партнерами LOOQME та MZ Hub провела щорічне Репутаційне дослідження IT-галузі.

  1814_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Мета дослідження — отримати комплексне бачення репутації IT фахівців та індустрії за 2022 рік, та побачити динаміку її зрушень. У дослідженні взяли участь 1577 IT фахівців та 457 осіб з їх близького оточення.

  IT-фахівці бачать реальну значущість галузі для економіки та безпеки України, про що повідомили 92% опитаних. IT-спеціалісти вважають саме IT-індустрію ключовою для забезпечення припливу інвестицій в країну та наповнення бюджету, основою для подальшого розвитку економіки після перемоги.

  Респонденти визнали, що IT-індустрія:
  забезпечує приплив інвестицій / валюти в країну;
  працює незалежно від обставин та наповнює бюджет країни;
  підтримує ЗСУ;
  стимулює розвиток нових технологій;
  розвиває економіку країни в цілому;

  Неприпустимість співпраці з агресором. IT-спеціалісти та їхнє оточення вважають найбільш неприйнятним спрРосією, білоруссю чи компаніями з цих країн, про що повідомили 90% IT-спеціалістів та 68% відсотків з числа їхнього оточення.

  Виконання зобов’язань перед співробітниками, клієнтами та державою. IT-індустрія показує рекордно високу потребу у прозорості та відкритості ведення бізнесу та критично високу не толерантність до ухилення від сплати податків до бюджету.

  Податки
  За 2022 рік IT-галузь сплатила рекордні 32,2 млрд грн податків та зборів до зведеного бюджету України, показавши зростання 16%.
  Інтелектуальну міграцію та відтік робочої сили третій рік поспіль вважають одним з головних викликів для індустрії, з чим погодилися 64% респондентів серед IT-фахівців та 59% серед їх оточення.
  Блекаути та суттєві перебої зі зв’язком, що могли вплинути на збереження якості та термінів роботи стали найбільшим викликом для IT-спеціалістів у минулому році. Попри це, IT-компанії адаптувалися, продовжують працювати та виконують зобов’язання перед клієнтами та партнерами.
  Релокація стала черговим викликом для індустрії у 2022 році. Деякі IT-компанії були вимушені організувати переїзд співробітників до безпечних регіонів чи за кордон.

  Більшість IT-спеціалістів не змінювали місце свого проживання, а 63% з тих, хто тимчасово переїхав за кордон, планують повертатися до України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми