IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Де працевлаштовуються українці ІТ-фахівці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

    Після початку повномасштабного вторгнення 70% айтівці знайшли нову роботу в Україні і 72% за кордоном. В Україні дещо легше було знайти нову роботу фахівцям з Data Science / ML / AI та аналітикам: понад 80% тих, хто шукав, працевлаштувалися.

    7306_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це свідчать дані дослідження Dou.ua.
    Важчим пошук роботи в Україні був для РМ, HR/рекрутерів і дизайнерів: лише близько 65% пошукачів знайшли нове місце. За кордоном тяжче було тестувальникам (62% знайшли роботу) і дизайнерам (64%).

    Серед айтівців в Україні, які знайшли нову роботу після початку повномасштабної війни, 81% працевлаштувалися в українських компаніях, а 39% — у закордонних компаніях чи проєктах (деякі фахівці змінювали роботу декілька разів). Серед тих, хто виїхав за кордон і працевлаштувався за останній рік, 55% знайшли роботу в українських компаніях чи проєктах, а 60% — у закордонних.

    В українські компанії частіше влаштовувалися фахівці з менеджменту проєктів і HR/ рекрутери. Технічні фахівці — розробники, тестувальники та DevOps — частіше за фахівців інших спеціалізацій знаходили нову роботу в закордонних компаніях і проєктах.

    Як довго шукали роботу
    Близько третини пошукачів знайшли роботу за місяць чи менше, ще близько 30% — за 1–3 місяці. Лише близько 15% опитаних, які шукають роботу, не можуть її знайти понад два місяці.

    Найшвидше в Україні роботу знаходять розробники та девопси: приблизно половина цих фахівців шукала її 1,5 місяця чи менше. Довше триває пошук позиції в аналітиків і фахівців з Data Science / ML / AI: більше як третина пошукачів знайшла роботу через два місяці пошуків і більше. У РМ, HR/рекрутерів, дизайнерів і сейлзів найскладніша ситуація: близько 20% пошукачів цих спеціалізацій шукають роботу понад два місяці та ще не знайшли її.

    За кордоном українські розробники теж працевлаштовуються доволі швидко: 53% тих, хто шукав роботу за останній рік, знайшли її за шість тижнів чи менше. 48% дизайнерів, які виїхали за кордон, витратили на це стільки ж часу. РМ і HR/рекрутерам за кордоном важче: понад 40% з них шукали нову роботу два місяці чи довше. Складна ситуація і серед тестувальників за кордоном: хоча 42% пошукачів знайшли нову роботу за 1,5 місяця чи раніше, ще 20% фахівців шукають її понад два місяці й ще не досягли мети.

    Фахівці з більшим досвідом, як правило, знаходять роботу швидше за початківців. Близько половини фахівців рівня Middle+ в Україні знайшли нову роботу за 1,5 місяця чи менше. Інтерни та джуни шукають довше: 55% інтернів і 39% джунів протягом останнього року витратили на пошук більше як два місяці.
    Тестувальники, РМ, HR/рекрутери та фахівці з Data Science / ML / AI, які перебувають в Україні, частіше за фахівців інших спеціалізацій вважають, що пошук роботи нині довший, ніж до війни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми