Протягом 2022 року частіше звільняли фахівців невеликі компанії: 28% тих, хто втратив роботу і шукає нову, працювали у компаніях до 50 людей проти 23% з-поміж тих, хто сьогодні в них працює.
Великі ІТ-компанії теж постають перед труднощами
Великі аутсорсингові компанії частіше за інших відправляють своїх працівників на бенч (очікування відповідного проєкту. — Ред.).
Серед фахівців, які нині в резерві, 71% з аутсорсингу (загалом в аутсорсингових компаніях працює 42% айтівців), а 60% — з компаній з більш ніж 1000 фахівців (загалом серед тих, хто працює, таких 28%).
Більшість тих, хто працює, але вже знає про майбутнє закриття проєкту (таких 5% опитаних), теж залучені у великих аутсорсингових компаніях: 50% айтівців, чий проєкт скоро закриють, влаштовані у компаніях з більш ніж 1000 фахівцями, а 60% — в аутсорсингу.
Ситуація у продуктових компаніях
Хоча вони теж звільняли фахівців протягом останнього року (9% їхніх спеціалістів втратили роботу і тепер шукають нову), але рідко відправляють співробітників у неоплачувану відпустку чи на бенч (1% співробітників проти 5–7% в аутсорсі та аутстафі) і рідше оголошують про закриття проєктів (близько 3% знають, що їхній проєкт закриють, проти 9% в аутсорсі та аутстафі).
Стартапи, як і інші компанії, теж звільняли людей впродовж останнього року (10%). Ще 6% знають про завершення проєкту найближчим часом. Як і продуктові компанії, стартапи рідко пропонують своїм співробітникам неоплачувані відпустки чи бенч — лише 2%.
Прогноз майбутнього ІТ-ринку
Нинішня ситуація з роботою позначається і на настроях фахівців. Айтівці, які працюють у великих аутсорсингових компаніях, гірше оцінюють майбутнє українського ІТ-ринку й частіше хвилюються через можливу втрату роботи.
54% фахівців в аутсорсі турбуються про можливе звільнення (проти 39% у продуктових компаніях), 53% вважають, що їм було б важко знайти нову роботу (у продуктових компаніях — 46%). 42% працівників аутсорсу вважають, що ситуація в українському ІТ ставатиме гіршою (проти 35% тих, хто в продукті).
Працівники великих компаній частіше хвилюються через можливе звільнення: 54% у компаніях на 1000+ співробітників проти 43% у компаніях меншого розміру.
Також у великих компаніях люди частіше очікують погіршення ситуації в ІТ в найближчий рік — 47% проти 34% тих, хто працює в менших компаніях.
Також у великих компаніях люди частіше очікують погіршення ситуації в ІТ в найближчий рік — 47% проти 34% тих, хто працює в менших компаніях.