Українська ІТ-індустрія закрила минулий рік із показником експорту — 7,34 мільярда доларів. Це рекордна сума, яку вдалося досягнути вперше з часів незалежності, свідчить статистика НБУ.
Про це пише 24 канал.
Водночас, за підсумками фахівців Djinni, ринок праці в українському IT-секторі за підсумками 2022 року, а саме наймання IT-персоналу, скоротився на 13%.
А зараз, станом на квітень, в пошуку роботи залишається 82 тисячі кандидатів, водночас вакансій лише 9,5 тисячі. Тобто кандидатів у 8,5 рази більше, ніж самої пропозиції. Хоч до повномасштабного вторгнення все було рівноцінно навпаки.
Відповідно до аналітики, зараз зарплатні очікування від найнятих кандидатів у технічну службу знизилися. До прикладу, у січні — березні 2022 року половина прийнятих на роботу кандидатів просили 4,5 тисячі доларів щомісяця з досвідом у 5 — 8 років, а ті, хто має понад 8 років досвіду, просили 5,5 тисячі доларів. А от у 2023 році ці цифри зменшилися на 10%.
Які вакансії зараз найпопулярніші
Анастасія Фролова, регіональна менеджерка SoftServe, розповіла, що одними із найпопулярніших спеціалізацій зараз є традиційні напрямки:
Quality Control,
WebUI,
.Net,
Test Automation,
Java,
Ruby,
DevOps,
Python,
C++.
Одні із головних проблем для IT
Ринок падає, відповідно, менше замовлень і менше інвестицій. Через це працівників, навпаки, скорочують, а недосвічені програмісти не дуже потрібні (найбільша конкуренція йде за мідлів та сіньйорів).
Як розповіла Анастасія Фролова, регіональна менеджерка SoftServe в Україні, за період війни, український ІТ-ринок найму перейшов від ринку кандидата, коли компанії конкурували за таланти і їх було недостатньо, до ринку роботодавця, коли вже ІТ-фахівці конкурують за відкриті вакансії компаній.
«За нашими даними, за останній рік, кількість кандидатів, які подаються на одну вакансію, зросла вдвічі. Тому зараз в Україні спостерігаємо дефіцит вакансій, а не ІТ-спеціалістів», — каже Фролова.
Чи можна початківцям працювати в IT без досвіду
За словами Дмитра Качуровського, Сo-founder at Waylight, Lead backend developper at Appote, якщо у людини мало досвіду або його взагалі немає, то краще спочатку знайти стажування. Тоді шансів знайти роботу стане набагато більше.