IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Поради для купівлі товарів онлайн

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: торгівля, онлайн

    Покупка різних товарів онлайн – вже звична справа для мільйонів українців. Але як купувати так, щоб не натрапити на шахраїв як серед продавців, так і серед покупців?

    6253_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Кожен, хто купував онлайн, стикався із ситуацією, коли продавці із соцмереж, дошок оголошень або маркетплейсів просять 100-200 грн передплати. І кожного разу це якась "рулетка" – отримаю товар чи ні. Від цієї та інших подібних ситуацій можуть вберегти спеціальні сервіси для безпечних покупок, наприклад Сейф-сервіс від NovaPay у мобільному додатку Нової пошти. Чим корисна така послуга, як це працює та чи дійсно безпечно? Розбирався, вивчаючи клієнтські історії.

    "Скиньте гроші на картку". Як обрати надійний спосіб доставки замовлення

    Євгенія Левицька полюбляє онлайн-шопінг і замовляє в інтернеті практично все: від товарів для дому до одягу і взуття. У девʼяти випадках із десяти її просили перевести кошти на картку перед відправкою товару. Це завжди було ризиковано, адже замовляла постійно у різних нейзнайомих продавців, але погоджувалась на їх правила.

    "Щоразу було внутрішнє відчуття дискомфорту – і через недовіру, і через зайві дії. Береш картку, скидаєш 100-200 грн, потім робиш скріншот, скидаєш продавцю і лише потім отримуєш підтвердження на відправку. А ще треба вираховувати передплату із загальної вартості товару, адже я користуюся завжди післяплатою у відділенні", – згадує досвід замовлень співрозмовниця.

    "Постійно купуючи онлайн, я для себе визначила кілька категорій продавців. Перші просто кидають номер картки і кажуть: "перекажіть на неї кошти". Другі – вже дають реквізити, і це здається більш довірливим, як на мене. І треті – оформлюють покупку через Сейф-сервіс, який убезпечує як продавця, так і мене", – підкреслює Євгенія.

    Вперше Сейф-сервісом через мобільний додаток Нової пошти їй запропонував скористатися сам продавець. "Він сам створив накладну у додатку Нової пошти та замовив Сейф-сервіс. Я отримала сповіщення про це, – там же, у додатку, підтвердила замовлення, гроші зарезервувались. А потім все, як звичайно, – магазин вислав мені речі, я прийшла по них у відділення. Тільки після того, як отримала посилку і переконалась, що все підходить, гроші перерахувались продавцеві. Я вже двічі скористалась цією послугою. Перший раз я замовляла одяг, а другий – посуд для дому", – ділиться враженнями клієнтка.

    "Сейф-сервіс у мобільному додатку Нової пошти – як віртуальне рукостискання"

    Киянка Юлія Добрянська замовляє своїй маленькій дитині взуття в онлайн-магазинах. Але ніколи не переказувала попередньо гроші незнайомим продавцям, навіть якщо їй подобались босоніжки чи кросівки, бо переживала, чи будуть вони відправлені. Тому сервіс безпечних угод від NovaPay cтав для неї в нагоді.

    "Дякуючи Сейф-сервісу я розумію, що ми з продавцем віртуально "потисли одне одному руки", і це дає впевненість, що моя посилка точно дійде. А кошти магазин отримає тоді, коли я переконаюся, що мені надіслали саме той товар, який я замовляла. Тобто я не роблю передплату незнайомому продавцю, гроші резервуються через мобільний додаток, і лише після того, як я оглянула товар і сказала оператору, що я його забираю, вони перераховуються продавцю", – ділиться враженнями Юлія.

    Як клієнтці Юлії в користуванні сервісом подобається те, що усі платежі відбуваються виключно у мобільному додатку Нової пошти: "Тут вже реалізувати шахрайські наміри не вийде, принаймні "традиційним" способом – підробними сайтами, смсками. Немає потреби переходити на сторонні та потенційно фейкові ресурси і сторінки, жодних повідомлень та сповіщень у месенджерах. Мобільний додаток підробити неможливо: він у вас або є, або його немає. Якщо на вашому смартфоні він відсутній, скористатися Сейф-сервісом неможливо", – підкреслює Юлія.

    Чому це зручно не тільки для клієнта, а й для бізнесу

    Нерідко у продавців трапляється серйозний "головний біль": клієнт запевняє, що оплатив замовлення, а насправді грошей немає. Або клієнт передумав і не прийшов на пошту забрати товар – відмовляється його оплатити і забрати. Тоді магазин стикається із процесом повернення посилки, сплатою за зберігання тощо.

    Уникнути цього можна із Сейф-сервісом. Невеличкий магазин, інстаграм-бутік, великий відомий маркетплейс – всі можуть безкоштовно повернути посилку у разі відмови клієнта. Тому Сейф-сервісом радо користуються не тільки покупці, а й бізнес, розповідає Андрій Черних, керівник відділення Нової пошти у Горішних Плавнях.

    "Покупець зможе отримати і переглянути товар, який хоче придбати, без попередньої оплати. А продавцеві сервіс обіцяє, що товар йому повернуть абсолютно безкоштовно, якщо клієнт від нього відмовиться. Тобто Сейф-сервіс вигідний та безпечний як для покупця, так і для продавця. Щоб скористатись послугою, потрібно мати лише мобільний додаток Нової пошти та прив'язану банківську карту до нього", – розповідає пан Андрій.

    Як скористатися Сейф-сервісом. Простий гайд у кілька кроків

    Продавець товару створює накладну у додатку Нової пошти і в розділі "Керування посилкою" замовляє Сейф-сервіс;
    Покупець отримує push-сповіщення з номером накладної й сплачує за товар протягом двох діб –виключно в мобільному додатку: жодних смс та сповіщень у месенджерах;
    Продавець отримує повідомлення, що за товар сплатили та надсилає його замовнику;
    Щойно покупець отримує товар, то гроші надсилаються продавцю. У разі відмови кошти за товар та комісію повертають на рахунок покупцю.
    До речі, до 31 травня 2023 року діє акційна фіксована вартість на користування Сейф-сервісом – всього 20 гривень, без відсотків від вартості посилки товару. Посилка, оформлена через Сейф-сервіс, може зберігатися у відділенні п’ять днів. На шостий день вона автоматично повернеться до відправника, кошти – покупцю, а угоду буде скасовано. Детальніше ознайомитися із Сейф-сервісом від Нової пошти та NovaPay можна за посиланням.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми