IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українська ІТ-індустрія перебуває у складному стані

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ІТ-індустрія

    Українська ІТ-індустрія перебуває у складному становищі: галузь знекровлена, обтяжена податками та потерпає від нестачі іноземних замовників.

    00_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Через повномасштабне вторгнення відчизняний ІТ-сектор наразі зупинився в своєму розвитку і перебуває у складному стані.

    Про це йдеться в статті УНІАН. "Економічний стан ІТ-індустрії найкраще характеризує експорт IT-послуг - у першому кварталі 2023 року цей показник знизився на 16% у порівнянні з таким же періодом 2022 року, і склав $1,68 млрд. Через повномасштабне вторгнення ІТ-індустрія наразі у "флеті" - стрімке зростання зупинилося, а суттєве падіння не почалось", - сказав УНІАН виконавчий директор Асоціації ІТ Ukraine Костянтин Васюк.

    У минулому році український ІТ сектор забезпечив рекордні надходження до українського бюджету, втім вже у 2023 році це зростання зупинилось. На думку експертів, одна з головних причин цього криється в тому, що найбільші контракти, що забезпечили зростання експорту в 2022 році, були погоджені ще до початку повномасштабного вторгнення, а нові договори зарубіжні партнери підписувати не бажають.

    "Це наслідок інерції – зазвичай контракти укладають на рік. Старі вже закінчилися, а нових немає, бо бізнес не хоче інвестувати в країну, де ключового розробника можуть забрати в армію", - пояснив ІТ-експерт Андрій Роговський.

    Іншою проблемою є те, що процедура бронювання провідних ІТ-фахівців критично важливих підприємств в Україні практично не працює.

    Так, за словами виконавчого директора ІТ Ukraine Васюка, з приблизно 300 тисяч ІТ-фахівців в країні заброньовано лише близько 2 тисяч осіб.

    Крім того, експерти відмічають, що поліпшити непростий стан справ у галузі можна шляхом поверненням пільгового оподаткування, яке завершилося на початку цього року, і подовжене не було.

    Через відміну для українських айтівців ПДВ-пільги, яка застосовувалася ще з 2012 року, компанії, що продають програмне забезпечення всередині країни, в цьому році мали підняти ціну на 20%.

    "Погіршення умов ведення бізнесу під час війни, звісно, не може гарно вплинути на будь-яку індустрію. ІТ-компанії діяли по-різному. Ті, хто збільшив вартість послуг, втратили конкурентну перевагу ціни на міжнародному ринку, а отже отримали менший прибуток та сплатили менше податків в бюджет України", - сказав Васюк.

    За словами Андрія Роговського, без повної та тотальної перемоги над Росією - про ІТ-бізнес, як і про будь-який інший, можна забути.

    "В цілому, все дуже погано, просто поки що цього не видно. Ми побачимо це ближче до 2025 року, коли зарубіжні компанії почнуть наймати співробітників в інших країнах, просто тому, що у нас є агресивна країна за сусідством", - вважає експерт.

    Українська IT-сфера під час війни
    В українській IT-сфері станом на червень 2023 року працювало приблизно 240 тисяч чоловіків і більше 71 тисячі жінок. З них близько 19 тисяч жінок працюють тестувальниками, а ще 12 тисяч працюють у розробці й рекрутингу. Також відомо, що 87% усіх IT-фахівців оформлені як ФОПи.

    Крім того, 10 липня стало відомо, що медіанна зарплата розробників в Україні вже рік майже не змінюється. Ще в першому півріччі цього року вона становила 3 тис. 435 доларів. При цьому порівняно з груднем минулого року вона зросла всього на 35 доларів.

    У першому півріччі 2023 року експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3% у порівнянні з таким же періодом минулого року, і склав 3,38 млрд. доларів.

    Розробники з менш ніж річним досвідом роботи можуть розраховувати на 500–700 доларів на місяць. А на значне збільшення зарплат можна розраховувати з другого року роботи. Найактивніше компенсацію підвищують у перші вісім років. Після цього значного зростання медіанних зарплат зі збільшенням досвіду вже не спостерігається.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми