До 2016-го року телефонів, які підтримуватимуть послугу мобільних платежів, буде 700 млн, що становитиме 10% від загальної кількості мобільних пристроїв у світі.
Такі підрахунки Berg Insight і MasterCard у доповіді "Платіжні технології 2012-2016. Сьогодення та майбутнє" оприлюднила Асоціація регіональних банків.
Організація навела прогнози консалтингових компаній щодо того, як розвиватиметься технологія NFC (Near Field Communacation - комунікація ближнього поля), яка дозволяє використовувати мобільний телефон як банківську карту.
Фахівці Gartner вважають, що розвиткові NFC у найближчі роки сприятиме її установка за замовчуванням у мобільних телефонах і смартфонах. За їх прогнозами, ця технологія вступить у комерційну фазу не раніше 2016-го року, а вже до 2017-го року може зайняти до 54% ринку мобільних платежів. На той час, за підрахунками експертів, його обсяг становитиме $1,3 трлн.
Втім, фахівці Gartner вважають, що застосування NFC не буде безперешкодним. Його гальмуватимеме конфлікт інтересів учасників, галузевої конкуренції та відсутності єдиних стандартів.
Наприклад зараз, інформує Асоціація, немає чіткої і зрозумілої для всіх зацікавлених у NFC-технології сторін бізнес-моделі.
Окрім цього, серед чинників, які перешкоджають розвитку технології, компанія Forrester Research називає високу вартість апаратних і програмних інфраструктурних рішень та небажання роздрібних підприємств інвестувати в їхній розвиток. Зараз пристрої з NFC-чіпами не випускають масово, через те, що на них ніби немає попиту.
Зазначимо, що сьогодні у світі є близько 6,5 млрд мобільних пристроїв. Із них лише у 100 млн вбудовані безконтактні чіпи NFC. Їх мають деякі моделі Nokia, Samsung і LG. Apple використовувати чіпи у своїх смартфонах поки що не планує.
Фахівці роблять висновки, що до 2016-го року телефонів із NFC-чіпами буде 700 млн, що становитиме 10% від загальної кількості мобільних пристроїв.
Масовою технологія NFC, за прогнозами експертів, стане не раніше 2022-го року.
Додати коментар