Компанія Google виплатить 60 мільйонів євро на користь фонду, орієнтованого на допомогу французьким газетам в справі розширення їх інтернет-присутності.
Про це повідомляє CyberSecurity.
Подібна угода - найбільший крок американської інтернет-компанії в суперечці з французькими медіа, яка триває вже кілька років.
Про дану угоду було оголошено 1 лютого під час зустрічі в Єлисейському палаці президента країни Франсуа Олланд і голови ради директорів Google Еріка Шмідта.
Раніше Олланд заявляв, що якщо Google не піде на поступки французькій пресі і не змінить модель роботи, регулятор зобов'яже місцеве представництво компанії ділитися з французькими медіа частиною своєї рекламної виручки від показів оголошень в запозиченому контенті.
Ерік Шмідт заявив, що угода про інвестування 60 мільйонів означає, що Google не доведеться ділитися рекламною виручкою з французькими газетами.
Крім того він заявив, що Google як і раніше буде в рамках свого проекту пропонувати шматочки статей з посиланнями на повні тексти.
За словами Шмідта, подібна угода є результатом двомісячних переговорів з галузевими організаціями і самими газетярами.
У Google запевняють, що крім інвестування 60 мільйонів євро, компанія буде розвивати з французькими видавцями співпрацю і роботу в рамках власних рекламних програм, працюючи за програмою розділення прибутку від показів реклами.
"Наш пошуковик генерує мільярди кліків кожен місяць, а наші рекламні рішення, в які ми інвестували мільярди доларів, допомагають нашим партнерам робити гроші від власного трафіку", - говорить Ерік Шмідт.
Одночасно з Францією схожі розбірки відносно Google зараз також ведуть в Німеччині, де канцлер Ангела Меркель і партія Вільних демократів виступають на підтримку штрафних санкцій щодо Google.
Як повідомлялося раніше, в січні 2013 року міністерство фінансів Франції запропонувало посилити законодавство в інтернет-сфері.
Між Францією і Google раніше вже були конфлікти. Восени 2012 року французькі ЗМІ заявили про намір ввести податок на відображення в пошуковій видачі посилань на матеріали газет і журналів.
Як заявляли видання, Google заробляє на контенті, показуючи контекстну рекламу. На це компанія відповіла, що контент знаходиться у вільному доступі, і пригрозила виключити французькі ЗМІ з результатів пошуку.