Технічно аеропорт "Бориспіль" вже готов до відновлення пасажирських авіаперевезень. З аеропорту вже було зроблено технічні перегони п’ятьма літаками. Тож якщо буде дозвіл, вже за місяць підприємство може організувати регулярні рейси цивільної авіації.
Про це розповів гендиректор ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" Олексій Дубревський. Він підкреслив, що дозвіл на польоти повинна надати Державіаслужба, але у цій справі перше і головне слово за українськими військовими.
"Рівень готовності дуже високий. Якщо казати про прийняття чи відправку спеціального авіарейсу, наша готовність улітку – 24 години, узимку, у складних метеоумовах, – 48 годин. Для організації регулярних рейсів пасажирської цивільної авіації знадобиться від трьох тижнів до місяця", – сказав він.
Директор аеропорту зазначив, що заклад повністю зберіг висококваліфікований персонал. Якщо до війни у аеропорту працювали понад 4 тисяч людей, то зараз їх 3,5 тисячі, хоча, зі зрозумілих причин, "приблизно 80% колективу зараз у вимушеному простої".
Але організація проводить стажування, тренування й навчання, аби працівники не втрачали навичок.
"Якщо ми кажемо про прийняття або відправку спеціального авіарейсу, ми зробили декілька технічних перегонів, це п'ять повітряних суден ", – додав пан Дубревський.
Нагадаємо, що рівно рік тому, у лютому 2024 також стверджувалось, що міжнародному аеропорту "Бориспіль" необхідно лише три тижні для того, щоб відновити свою роботу та приймати авіарейси. Проте дозвіл на польоти до сьогодні не має жоден з цивільних аеропортів країни.
Хоча, питання запуск цивільних авіарейсів обговорюються все частіше. В цьому питанні найважливіше – це безпека, тому першим підприємством, яке відновить роботу, може стати ужгородський аеропорт. Принаймні, так вважають в Офісі президента України.
Втім, там також підкреслюють, що рішення про відкриття повітряного простору першими мають ухвалити саме українські військові, виходячи з безпекової ситуації й наявної кількості ППО.
Про намір відновити польоти до України першим заявив найбільший лоукостер Європи Ryanair. Генеральний директор ірландської авіакомпанії Майкл О'Лірі каже, що вже розробляються плани щодо відновлення польотів в Україну.
Латвійська авіакомпанія AirBaltic також розробила план відновлення польотів в Україну.