Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Права водія: як, де і за скільки?

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: водійські права, авто

  Як в сучасний час отримати водійські права і скільки це коштуватиме.

  3631_pra.jpg (237.99 Kb)


  “Давно хочу отримати права водія. Зараз і у Львові, і в області є багато автошкіл з різним технічним забезпеченням та репутацією. Тож обрати якусь одну серед них важко. Поясніть, будь ласка, як можна отримати права водія, куди звертатися, які документи брати зі собою та яка вартість навчання?” Андрій Микитюк, м. Новий Розділ

  Галина Лемішко, речниця ДАІ Львівщини:

  – Посвідчення водія є обов’язковим документом для тих, що хочуть керувати власною автівкою. Перед записом в ту чи ту автошколу вам варто поцікавитися наявністю в неї ліцензії Міністерства освіти і науки України, а також сертифіката Департаменту ДАІ МВС України про акредитацію.

  На території Львівщини діє 127 закладів різних форм власності, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (42 з них – у Львові).

  Всі ці навчальні заклади пройшли державну акредитацію в Департаменті ДАІ МВС України. До складу акредитаційної комісії ДДАІ МВС України залучаються представники Міністерства інфраструктури, освіти і науки та соціальної політики. Відповідно матеріально-технічна база вказаних закладів відповідає визначеним чинним законодавством вимогам, а спеціалісти, які проводять навчання, – кваліфікаційним вимогам і атестовані у встановленому порядку.
  Вартість навчання визначає керівництво кожного навчального закладу. І оскільки часто вона залежить від різного технічного забезпечення автошколи чи її навчальних автомобілів, однозначної відповіді щодо ціни дати не можу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самому перевірити якість бензину

  Для отримання водійського посвідчення вам потрібно пройти курс навчання (його термін у будь-якій автошколі триватиме не менше ніж два місяці залежно від потрібної категорії), а для проходження курсу – оформити документи на вступ:

  – заяву на ім’я керівника закладу із зазначенням місця проживання та категорії транспортного засобу, право на керування, яке бажаєте отримати;
  – копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;
  – медичну довідку встановленого зразка;
  – три кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см.
  Підготовка водіїв проводиться:
  – для керування транспортними засобами категорій А1, А – з числа осіб, які на момент закінчення підготовки досягнуть 16-річного віку;
  – для керування транспортними засобами категорій В1, В,
  С1, С – із числа осіб, які на момент закінчення підготовки досягнуть 18-річного віку;
  – для керування транспортними засобами категорії Т (трамваї і тролейбуси) – з числа осіб, які на момент закінчення підготовки досягнуть 21-річного віку.

  Ще одна перешкода на шляху отримання водійського посвідчення – іспити: внутрішній/теоретичний і зовнішній/практичний. Перша частина передбачає проходження тестів на знання правил дорожнього руху. При успішній здачі цієї частини ви отримаєте доступ до здачі практичної, а саме водіння транспортним засобом. Такі іспити відбуваються в Центрі надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів ГУ МВСУ у Львівській області.

  Отож, посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій видається особі, яка пройшла медичний огляд у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я, а також підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів та програм і склала теоретичний і практичний іспити в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції.

  Документом, що засвідчує проходження підготовки і перепідготовки водіїв транспортних засобів, є свідоцтво. Його, до речі, в разі успішного проходження навчання та складання іспитів видають того ж дня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми