Транспорт та авто, Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Як переоформити авто «на газі» за п’ять хвилин

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: автогаз, газ, ВР

    Асоціація автоімпортерів і дилерів хоче скасувати обов’язкове переоформлення автомобілів, які переходять на газ.

    8833_99173_original_1304682711_jpg.jpg (66.37 Kb)

    Експерти запевняють, що українцям буде набагато простіше, якщо Рада підтримає таку ініціативу.

    Всеукраїнська асоціація автоімпортерів спільно з депутатами виступили за те, щоб скасувати обов’язкову перереєстрацію машин, на яких встановлено газобалонне обладнання. Вони вважають, що завдяки такому нововведенню, українці почнуть активніше переходити на альтернативне паливо.

    Про те, чи дійсно ця ініціатива зробить життя автолюбителів простіше і дешевше в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

    Наскільки тепер простіше стане переоформлення автомобіля на альтернативне паливо?

    — Буде набагато простіше. Людині буде достатньо прийти в ДАІ і купити марочку за одну гривню. Після цього дані про переобладнаний автомобіль вносяться в електронну систему, і все — людина йде. Йому не потрібно міняти головне — техпаспорт. Сьогодні вимагають заміну пластикового техпаспорта, який коштує близько 300 гривень, плюс проводяться всякі звірки номерних агрегатів… Якщо приймуть таке нововведення, то процедура при техоформленні займатиме 5 хвилин.

    Ви виступаєте за скасування обов’язкової перереєстрації. Ви впевнені, що ця ініціатива знайде підтримку в парламенті? Невже в ВР немає бензинових лобі, які вам просто поставлять палиці в колеса?

    — По-перше, я можу вам назвати масу заправок, де присутні і газ, і бензин. Тому заробляють власники цих заправок і на газі, і на бензині. Причому на газі ще невідомо, наскільки маржа більше. По-друге, це все лобіювалося виробниками цих пластикових талончиків техпаспортів і вони зацікавлені, щоб людина приходила і по кожному випадку його старий техпаспорт розрізали і видавали новий. Така ж ситуація була з номерами. Було таке, що коли ви перерегістріруете автомобіль, ви повинні порізати свій металевий старий номер, який абсолютно прекрасний і придатний, і повинні купити новий номер. Зараз ми добилися — вже два роки або більше діє норма, за якою ви пишете заяву і в рамках одного регіону можете залишити собі свій старий номер або номер попереднього власника автомобіля, коли ви купуєте автомобіль. І це нормально. Якщо ми не будемо чинити опір, то нас змусять щороку перереєстровувати свій автомобіль і отримувати новий техпаспорт.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автогаз зникне з Києва через тероризм

    Через те, що бензин дорогий, свого часу багато автолюбителів віддали перевагу дизелю. Але зараз і бензин і дизпаливо майже однакові в ціні. Чи не чекає така ж доля газ? Якщо всі кинуться переобладнати свої автомобілі на газ.

    — У будь-якому випадку плюси від цього будуть для екології, тому що автомобіль, який споживає газ, більш екологічний, ніж автомобіль, який споживає звичайний бензин. Також хочу зазначити, що є поняття конкуренції дикого капіталізму. Ми прекрасно розуміємо, що можливість змови існує, але в такому випадку треба розігнати наші контролюючі органи і антимонопольний комітет. Я думаю, що конкуренція буде, як тільки газ спробує збільшувати ціни, люди відразу ж будуть більше переходити до бензину, і отже у людей завжди буде альтернатива. На сьогодні те, що людина встановив ГБО, йому ж не заважає працювати на бензині. І коли ви маєте право вибору, ви завжди можете диктувати свою волю монополістам, от і все.

    Наскільки це безпечно з технічної точки зору?

    — Якщо це переобладнання проводиться не в якомусь гаражі, а на сертифікованій станції, і там теж треба наводити порядок, бо сьогодні видають дозвіл на переобладнання. Дочірнє підприємство "Держгірпромнагляду", яке насправді є годівницею колишньої влади — там за експертизу потрібно заплатити близько 60-70 тисяч гривень. Причому тут держоргани? Дозвіл на установку ГБО повинно давати дистриб’ютор або виробник.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми