Більшість водіїв люблять свої авто, керуючись певними упередженями, які стосуються його експлуатації. Яке паливо заливати? Де мити машину? Що вибрати при покупці – бензиновий або дизельний мотор?
Помилка 1. Паспорт не обдурить
Витрата палива – один з головних чинників, на який багато хто звертають увагу при купівлі автомобіля. Але показник, який демонструє виробник, означає, що пілот, який тестує машину в ідеальну погоду при ідеальних дорожніх умовах, домігся цієї витрати. І до цифри потрібно додавати 2-3 л "зверху", особливо з урахуванням міського трафіку і пробок. У результаті, якщо по "паспорту" за рік авто "з’їдає" бензин на 15 тис. грн, то фактичні витрати на паливо складуть 18-19 тис. грн.
Помилка 2. Газ кращий за повітря
На будь-якому шиномонтажі обов’язково запропонують закачати шини газом. Але от чи варто погоджуватися? Справа в тому, що будь-яка газова суміш, яку пропонують власникам авто, це суміш на основі азоту. Однак звичайне повітря містить 80% азоту. Тому, навіть якщо в суміші вміст азоту – 85-90%, на комфорт пересування це практично не вплине. Зате за "закачку" доведеться віддати 40-60 грн.
Звичайним повітрям на будь-якому шиномонтажі "задують" шини за "червонець", а при перевзуванні авто – і зовсім безкоштовно. У Формулі-1 шини дійсно закачують шини спеціальним газом, але температура гоночного колеса під час змагань піднімається до ста градусів!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні з’явилися дешеві електромобілі через стихію в США
Помилка 3. Суперпальне
Сьогодні АЗС постійно рекламують різні "брендові" марки палива, які мають міфічні властивості і перетворять авто в "болід". "Супербензин" не додає потужності. У чому користь? Автовласник економить на витраті, який при більш дорогому бензині може бути нижче на 1-2 л на 100 км.
Якщо залити бензин з вищим октановим числом, ніж зазначено в паспорті автомобіля, збільшується ризик того, що мотор вийде з ладу. Доведеться їхати на СТО, щоб там двигун підрегулювати під бензин з вищим октановим числом. В ідеалі ж потрібно "годувати" машину тим паливом, яке рекомендує виробник по "паспорту", і заправлятися на перевірених АЗС.
Помилка 4. Дизель краще бензину
Українці люблять дизельні мотори, вважаючи їх економічнішими і "тягловитими", та й паливо дешевше. Однак, якщо купувати авто з "дизелем", головною проблемою стане неякісна солярка з великим вмістом парафіну, яка зустрічається часом на АЗС. Це означає, що взимку паливо застигне, і доведеться чистити паливну систему, а в гіршому випадку – повністю замінити. Та й ремонт дизеля в разі поломки обійдеться набагато дорожче, ніж бензинового мотора. Тому заради економії двох-трьох літрів бензину не варто купувати дизель, який коштує до того ж на 2-4 тис. дол. дорожче. Він окупить себе лише в тому випадку, якщо у автомобіля планується щорічний пробіг більше 25 тисяч кілометрів.