Транспорт та авто, Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Ввезти авто в Україну стане легше

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: авто

    Кабінет Міністрів України на виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вніс до парламенту законопроект, який полегшує ввезення в Україну легкових автомобілів без сплати податків громадянам, які переїжджають в нашу країну на постійне місце проживання.

    4642_56083.jpg (84.56 Kb)

    Законопроект № 3444 від 10.11.2015 “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС)” став доступним для ознайомлення нардепам 12 листопада.

    У ньому ряд норм Митного кодексу приводяться у відповідність з європейським законодавством. Серед іншого – змінюється мінімальний термін володіння транспортним засобом за кордоном у разі перевезення його для постійного користування на території нашої країни.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Volkswagen презентував новий Golf: оголошені ціни

    Відповідно до чинного законодавства, якщо житель іншої країни переїжджає в Україну, то він може привезти з собою один легковий автомобіль без сплати митних податків і зборів. Але така машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року до ввезення в нашу країну. Крім того, ввезений таким чином автомобіль не можна продати в Україні протягом 24 місяців з дня отримання українських прав.

    Даним законопроектом уряд пропонує зменшити термін обов’язкової реєстрації автомобіля за кордоном з одного року до півроку. Крім того, щоб ввести автомобіль без розмитнення, майбутній мешканець України повинен прожити в тій країні, яку він залишає, не менше двох років (зараз – не менше трьох років). Продати таку машину можна буде через рік після постановки на облік в нашій країні.

    Дане обмеження зроблено для того, щоб люди, які переїжджають в Україну, не робили бізнес на нерозмитнених автомобілях. Коли наприкінці 90-х років такого обмеження не було, то в Україні діяв бізнес “перевізників”. У той час жителі Молдови, у яких старі автомобілі були істотно дешевше, ніж в Україні, масово ставали громадянами України, привозячи при цьому автомобіль. А потім – поверталися на Батьківщину. І так по кілька разів на рік. Коли ввели норму про те, що машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року, а потім її не можна продати ще два роки, охочих поміняти громадянство різко поменшало.

    У той же час інший шлях ввезення автомобілів без розмитнення уряд пропонує ліквідувати. Зокрема, в законопроекті запропоновано вилучити зі списку товарів, які можна привести без сплати митних платежів та зборів, автомобілі, виграні за кордоном в якості нагороди або призу на міжнародних змаганнях. Така схема ввезення часто виявлялася нелегальною. У законопроекті передбачено, що без сплати податків можна буде привести тільки нагороди, які мають “символічний характер і обмежену цінність”.

    Крім того, даним законопроектом пропонується зменшити безподаткову норму ввезеного або пересилається товару в Україну з 1000 євро до 430 євро для пунктів пропуску в аеропортах і морських портах і з 500 до 500 євро – для всіх інших пунктів пропуску через кордон з Україною.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми