Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Найефективніші способи знизити витрату бензину

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто, пальне

    Найкращі способи економти пальне у технічному плані.

    92_benzyn.jpg (43.58 Kb)

    Для початку згадаємо про карбюратор: це механічний пристрій формувало паливну суміш і подавало її в циліндри двигуна. Десятиліття його існування внесли чимало змін в його конструкцію, що позитивно позначилося на надійності паливної системи, але набагато менш вплинуло на витрату палива. І тільки з появою електронних форсунок і блоків управління ситуація змінилася. І як не можна до речі, адже ціни на бензин і дизель стабільно ростуть.

    Перш ніж перейти до сучасних систем уприскування, розглянемо принцип роботи інжектора, щоб зрозуміти, чому він більш економічний порівняно з віджилими своє карбюраторами і за рахунок чого підвищується потужність двигуна.

    Основа будь-якої сучасної системи подачі палива – зовсім не форсунки, а електронний блок управління (ЕБУ). Це практично комп'ютер, який керує подачею палива. По всьому підкапотному простору розташовані численні датчики, дані яких постійно аналізує мікропроцесорний блок. З цих датчиків ЕБУ отримує інформацію про положення і частоту обертання коленвала, положення дросельної заслінки, масову витрату повітря двигуном, вмісті кисню у вихлопі, положенні розподільного валу, температурі повітря на вході, наявності детонації і багатьох інших параметрах.

    Аналізуючи дані, блок приймає рішення про момент відкриття форсунок і його тривалості. Мета одна: подати в кожен циліндр рівно стільки палива, скільки йому зараз потрібно, з урахуванням того, як саме рухається авто на даний момент: розганяється, буксирує важкий причіп під гірку, йде на обгін або ж рухається з постійною швидкістю по рівній дорозі.

    РОЗПОДІЛЬНЕ ВПОРСКУВАННЯ

    Multi Point Injection. Він же багатоточкова система упорскування. Тут паливо в кожен циліндр подається окремою форсункою, хоча утворення суміші бензину і повітря відбувається у спускному колекторі, недалеко від впускного клапана. На сьогодні розподілене уприскування – найпоширеніша система подачі палива в сучасних автомобілях масового сегменту. Існує кілька типів розподіленого уприскування.

    учасні норми автомобільного моторобудування – як екологічні, так і продиктовані вимогами ринку – подразумевают зниження об'єму двигуна і витрати палива, але зі збереженням і зростанням потужності і динаміки. Адже неможливо пояснити покупцеві, що новий автомобіль став слабшим і розганяється повільніше, ніж попередник тієї ж моделі. Що ж робити?

    Принцип роботи турбіни заснований на використанні відпрацьованих газів, а точніше – їх енергії. У турбованих двигунах вихлопні гази розкручують турбіну, яка нагнітає повітря в циліндри. При використанні наддуву двигун отримує більше повітря, а форсунки подають більше палива – у підсумку в камери згоряння потрапляє більше суміші. Яка, до того ж, повніше згоряє через підвищеного тиску в камері – в підсумку такі двигуни екологічніше і видають більше потужності на одиницю об'єму.

    Економія досягається за рахунок меншого робочого об'єму двигуна. Адже турбіна працює не завжди, а тільки коли потрібна підвищена потужність: наприклад, щоб розігнатися. А коли автомобіль набрав швидкість, для її підтримки досить невеликого об'єму двигуна, і споживання палива помітно знижується.

    ТРОХИ ПРО ПАЛИВО

    Турбовані двигуни, як і двигуни з розподіленим уприскуванням, досить вимогливі до якості палива. Пов'язано це з ювелірною точністю роботи сучасних систем упорскування: найменше вміст сторонніх речовин і відкладень через неякісного палива можуть викликати збій у роботі. Особливо швидко поганий бензин або дизель виводять з ладу турбовані мотори.

    Чи можна власникам авто з найсучаснішими системами уприскування заощадити на паливі? Адже ціна літра пального просто зашкалює, а їздити треба. Відповідь залежить від того, як саме економити. Якщо поміняти заправку на дешевшу, – а це означає, по суті, заправлятися де попало, – результатом стане ремонт двигуна. А він обійдеться в чималу суму.

    Інша справа, якщо на перевіреної заправці з'являється більш доступний бензин з октановим числом не нижче необхідного. Приклад такого пального, у випадку з бензиновими двигунами – біопаливо 95 ЕКО +, виготовлене на європейському заводі в Литві і відповідне сучасним світовим стандартам якості.

    Якщо говорити про біопаливо, то в ньому є якості, які не завадять в роботі з перевантаженими малооб'ємними двигунами, з яких вичавлюється все більше потужності (якщо паливо високої якості, звичайно). Зокрема, більш низька температура згоряння при вищим октановим числом – у підсумку більш щадні навантаження на циліндро-поршневу групу і систему охолодження.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми