Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Експерти: Від зниження акцизів на б/в авто постраждає 5 млн українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто

    Старі машини на внутрішньому ринку впадуть в ціні, а імпортні обійдуться у 8-10 тисяч євро.

    3147_56083.jpg (84.56 Kb)

    Старі іномарки по 1000 євро – не просто міф, яким хочуть прикрити сірі схеми завезення авто . Це – боротьба за переділ автомобільного ринку.

    Зниження акцизів на імпорт б/в автомобілів, яке сьогодні лобіюється у ВР (законопроект №3251), не принесе автомобілістам очікуваного зниження цін. Стару іномарку не можна буде купити за 1000 або навіть 3000 євро. Про це сьогодні на прес-конференції говорили представники провідних автомобільних компаній. Більше того: генеральному директору ВААІД Олегу Назаренку не зрозумілий сам посил законопроекту №3251. Чому знижуються податки саме на б/в авто? Чому не можна знизити мита на нові автомобілі, щоб вони стали доступнішими, а не старі. Або – на ті авто, які виробляють в Україні? Чому, якщо мова йде про турботу про народ, не знизити податки і мита на ліки для пенсіонерів? І чому, прикриваючись ідеєю, зробити автомобілі доступними для громадян України, одночасно підвищують податки на імпорт недорогих узбецьких авто (+ 12%) і недорогих російських автомобілів (від +10 до + 17%)?

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Volkswagen назвав новий бюджетний седан

    Як повідомив пан Назаренко, навіть після зниження акцизів, старий автомобіль з Європи за 1000 євро – це міф. Адже з 1 січня Україна переходить на норми Євро-5 і ніякі інші авто в країну ввезти буде не можна. А Євро-5 відповідають європейські автомобілі приблизно з 2010 року випуску, які коштують недешево – від 8-10 тис. євро, а то й дорожче. І нові автомобілі за такі гроші і зараз є на ринку. У чому ж тоді логіка авторів законопроекту? Адже прості автомобілісти від цього не виграють?
    А ось програє близько 5 млн автомобілістів, які купували авто останні 10 років, – вважає директор з маркетингу Групи компаній "АІС" Сергій Боровик. Після того, як знизять акцизи на імпорт б/в автомобілів і в країну почнуть їхати перші "беушки", ціни на внутрішньому авторинку тут же впадуть і всі ці 5 млн. автомобілів подешевшають. Від кількох сотень до кількох тисяч доларів. І якщо загальна ємність авторинку в 2016 році (нові + б/в) складе десь 100 тис. шт і заради цих 100 тис. осіб так намагаються депутати, то 5 млн. людей цей закон зачепить мимоволі.

    І при цьому, упевнена генеральний директор компанії "Єврокар" Марина Яковлєва, б/в авто, які імпортуються з Європи, не стануть дешевими. Відмінний приклад – імпорт старих Smart. На авто з мотором до 1 л розмір акцизу мінімальний. І, за даними Сергія Боровика, в 2015 році було імпортовано більше 4000 старих Smart у віці 8-10 років. Їх середня ціна – 7-10 тис. доларів. І це наочний приклад і ще одне підтвердження того, що при зниженні акцизів, в Україну все одно не будуть завозити дешеві старі автомобілі. І споживач в результаті отримає середній ціновий сегмент б/в авто, фактично, за ціною нової машини.
    Як повідомив Сергій Боровик, за роки незалежності України в інфраструктуру автомобільного ринку країни вкладено понад 2 млрд. євро. Було відкрито 12 автозаводів, багато з яких сьогодні законсервовані або банкрутують, як КрАСЗ (збірка SsangYong і Geely). В Україні працює 40 компаній-імпортерів автомобілів, які представляють більше 60 автомобільних марок. У нас в країні – 1000 компаній автодилерів, багато з яких побудували концептуальні автосалони 3S вартістю від 2 до 5 мільйонів євро. Більше 300 підприємств виробляють комплектуючі для автомобілів. Всього в цій галузі працевлаштовано більше 50 тис. осіб. І все це, на думку пана Боровика, може впасти, якщо депутати ВР приймуть законопроект №3251.

    Але від зниження акцизів на імпорт б/в авто постраждає і держава. Податки, які йдуть до бюджету від імпорту автомобілів в Україну, на другому місці після надходжень від енергоносіїв. За даними Сергія Боровика, з проданих у 2015 році приблизно 50 тис. автомобілів, держава отримала податків на суму 5,5 млрд. грн. Старих автомобілів було імпортовано в країну в 2015-му – теж близько 50 тис. але, за даними пана Боровика, в результаті податків держава отримала – всього близько 1 млрд. грн. І 60% від цієї суми – це якраз той акциз, який хочуть знизити. У підсумку втрати бюджету в 2016 році від скорочення ринку нових авто будуть величезними.
    На думку директора представництва "Ніссан Україна" Андрія Нестеренка, лобіювання зниження акцизів на імпорт б/в автомобілів направлено на переділ автомобільного ринку країни. Якщо законопроект №3251 приймуть, з України можуть піти офіційні представництва іноземних автомобільних компаній. Але потенційна місткість ринку залишиться. Тому, замість офіційних постачальників, продавати у нас автомобілі будуть інші фірми, до яких і перейде цей бізнес.

    З відходом офіційних представництв та імпортерів, в нашу країну, на думку Андрія Нестеренка, перестануть надходити автомобілі, адаптовані до наших умов експлуатації і нові технології також перестануть надходити. Все це вимагає інвестицій, часом величезних і з довгими термінами окупності. Їх могли собі дозволити робити тільки заводські дистриб'ютори автомобільних брендів. "Сірі" дилери робити цього не будуть.

    Ось такі наслідки, здавалося б, популярної ініціативи знизити акциз на б/в автомобілі. У ВААІД сподіваються, що депутати почують ці аргументи і не вкинуть авторинок у ще більшу кризу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми