Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Бізнес в Україні кинувся скуповувати комерційні авто

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто

    Продажі комерційного транспорту в самому ходовому сегменті зросли на 72%.

    3919_519bb07ec98ec.png (256.02 Kb)

    Вітчизняні підприємці раптом кинулися скуповувати комерційний транспорт. В минулому місяці в цьому сегменті спостерігався справжній ажіотаж — продажі машин найбільш ходового LCV-класу (легкі авто), порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросли на 72%.

    Для порівняння: обсяги реалізації легкових машин за цей же час збільшилися всього на 19%. Дана тенденція дозволила експертам заявити про оптимістичні настрої вітчизняних підприємців, які, нібито, знову готові вкладати гроші в оновлення корпоративних автопарків. Але насправді це далеко не єдина причина рекорду, пояснив керівник AUTO-Consulting Олег Омельницький.

    Витратити, щоб заощадити

    Експерти пояснюють бум на ринку комерційної техніки декількома факторами. За словами Олега Омельницького, ажіотажний попит багато в чому спровокувала заборона на ввезення в Україну авто нижче стандарту Євро-5, який діє з початку цього року. Згідно з новими правилами, в "чорний список" потрапили не тільки старі машини, випущені до 2010 р., але і багато нових моделей, призначених для "третіх" країн.

    А так як одне з головних достоїнств техніки для бізнесу — низька ціна, "спрощені" модифікації традиційно користуються у нас підвищеним попитом. Авто рівня Євро-5 будуть коштувати дорожче на 300-500 євро, підрахував голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

    Омельницький оцінює прийдешнє подорожчання приблизно в 10%. Так що, по суті, бажаючі придбати машину дешевше в січні буквально вскочили в останній вагон поїзда. Адже зараз імпортувати технічно застарілі авто в нашу країну вже не можна.
    "Деякі салони, які завчасно "затарили" склади технікою Євро-3 та Євро-4, масово ставили її на облік за свої гроші і тепер будуть продавати вже на номерах. Це також підкоригувало загальну статистику", — пояснює Омельницький.

    На чому їздить бізнес

    Як свідчить статистика видання, свою частку вигоди минулого місяця зуміли отримати практично всі продавці нової комерційної техніки. Лідером сегменту LCV стали автомобілі ГАЗ. На їх частку припадало майже 20% всіх угод. Практично з таким же результатом фінішували і продавці Renault. На третьому місці — Fiat, якому віддали перевагу 16% покупців. Нарощували продажі також VW, Mercedes-Benz, Ford, UAZ, ZAZ, Hyundai.

    Варто зазначити, що підприємці, вибираючи авто для бізнесу, крім вартості моделі, керуються наступними критеріями: доступність сервісного обслуговування і запчастин, економна витрата палива, можливість отримати розстрочку. Фактори, які "продають" легковика — дизайн, наявність технічних "родзинок" та інше в даному випадку не працюють, зазначають експерти.

    Хто купує

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО продаватиме дешеві авто з "молотка"

    Втім, Олег Назаренко говорить, що дійсно вітчизняні підприємства потребують оновлення автопарку і тому готові нарощувати транспортні бюджети.

    "Сформувався величезний відкладений попит. Бізнес, по суті, як мінімум, останні 1-2 року не витрачався на авто. Багато підприємців просто не знали, що буде з їхніми фірмами, тому жили в режимі максимальної економії. Тепер же ситуація більш-менш стабілізувалася", — сказав він.

    На його думку, сегмент комерційного транспорту буде відновлюватися, так що варто очікувати позитивної динаміки продажів і в наступні місяці.

    Тим не менш гроші на авто є далеко не у всіх. За словами Олега Омельницького, найбільш активно вкладають в оновлення транспортних парків зараз аграрії, виробники харчової продукції, а також логістичні фірми.

    Голова Всеукраїнської асоціації постачальників роздрібних мереж Олексій Дорошенко розповів, що досить активно закуповують машини рітейлери. "Останнім часом в Україні різко збільшилася кількість невеликих магазинів "біля будинку". Вони купують товар на оптових базах порівняно невеликими партіями, тому доставку їм не забезпечують. У підсумку "малюкам" доводиться обзаводитися власними авто", — стверджує експерт.

    З великих мереж витрачатися на розширення автопарків готові в основному лідери ринку. "Наприклад, у сегменті продуктового рітейлу це "Фоззі" й АТБ, в сегменті косметики- "Єва" та інші", — зазначає Дорошенко. За його словами, продуктовим мережам інвестувати в техніку дозволяє популяризація так званого логістичного бонусу": багато виробників, яким розвозити товар самостійно по супермаркетах невигідно, погоджуються платити ритейлеру 1, 5% від вартості продукції за самовивіз.

    Активно шукають авто і дрібні підприємці, що спеціалізуються на стріт-фуді, зокрема, мобільні кав'ярні. Але нові машини більшості з них не по кишені, тому вони придивляються до б/в моделей.

    У той же час будівельні компанії, які були головними покупцями комерційної техніки кілька років тому, зараз на неї практично не витрачаються. Через системну кризу в галузі вони працюють на тому, що є, а це в основному, машини, придбані ще на хвилі будівельного буму в 2007-2008 рр., розповів Олег Омельницький.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми