Закон, що набрав чинності 1 серпня, дав українцям можливість ввозити старі автомобілі з Європи за зниженими митними зборами. Човники вже почали звозити машини до польсько-українського кордону, але експерти кажуть: спливли нові умови, які роблять масове ввезення практично неможливим.
На найбільшому авторинку в Івано-Франківську стверджують: перед початком ввезення дешевих авто продавці вже опустили ціни в середньому на $300-500 – як на легковики, так і на мікроавтобуси. «Значно опускати не поспішають – всі розуміють: процес не швидкий. Знайомі "гонщики" вже тримають машини на кордоні з Польщею (в основному авто об’ємом до 1,5 л, на них мито буде всього $ 300-400)", – говорить регіональний представник avtobazar.ua в Івано-Франківську Марія Даниленко. Що буде з цими машинами далі, стане ясно через пару тижнів. "Гонщики" зі стажем можуть шукати клієнтів в Україні, щоб ті завозили авто самі.
Глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко сказав, що підвищеної активності на кордоні поки немає. За його словами, навіть коли українці потягнуться за дешевими авто, їх чекають палиці в колеса від фіскалів.
Днями заступник голови ДФС Мирослав Продан дав роз’яснення, в якому є важливий момент: для зниження акцизу потрібно мати сертифікат походження, щоб уникнути ввезення машин з РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсьогодні б/у стануть доступніші
"І щоб ввезти, наприклад, з Польщі "Мерседес", потрібно їхати в Німеччину і брати в їх Торгово-промисловій палаті цей сертифікат. Інакше при розмитненні в Україні будуть неприємності", – пояснив Назаренко.
Є й інші нюанси: якщо машина дорожче $10 тис., доведеться пояснити, звідки взялися гроші. Згідно із законом, вивозити готівкою понад $ 10 тис. не можна, та й з меншою сумою купити машину навряд чи вийде.
Зростання продажів експерти прогнозують у вересні, коли продавці і покупці налагодять схеми. "У серпні будуть перші поставки, відпрацюють нюанси, логістику. Тим більше літо – не найкращий сезон для ринку б/у авто", – вважає керівник компанії AUTO-Consulting Олег Омельницький.