Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

З'являться нові категорії у водійських правах українців

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: авто, Водійські права

  У другій половині 2017 року Міністерство внутрішніх справ планує подати на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроект, згідно з яким у посвідченнях з’являться додаткові категорії.

  1513_154051_159.jpg (55.22 Kb)


  Про це повідомили в прес-службі МВС.

  У прес-службі зазначили, що внесення змін у процедуру отримання і користування посвідченням водія планується в рамках імплементації європейських угод в Україні.

  Мова йде, насамперед, про видачу єдиного типового посвідчення водія, яке відповідає європейським вимогам, встановленим мікрочіпом, що підвищує рівень захисту документа від підробок.

  "У другій половині 2017 року планується подання на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроекту, згідно з яким у посвідченнях з’являться додаткові категорії. Зараз вони формуються. Термін їх дії становить від 5 до 15 років в залежності від категорій. Таким чином, водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а от водії категорії "С" і "D" – тільки 5 років. Після завершення терміну дії, водій повинен пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності", – повідомили в прес-службі.

  Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, правда, це буде стосуватися виключно профільних категорій.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ пішов на поступки Україні - Розенко

  "По-перше, ми працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів, встановлення фото- і відеофіксації під час складання іспитів. Щодо нововведень: важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, яке впливає на здатність безпечно користуватися машиною. Крім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується встановлення мікрочіпа", – сказав керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

  У прес-службі також зазначили, що закон зворотної дії не має, а значить водії, які на момент набрання чинності нових правил матимуть водійське посвідчення з терміном дії на 30, 50 років і безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного в них терміну. У МВС радять громадянам не хвилюватися щодо майбутніх нововведень.

  І підкреслюють, що всі законодавчі ініціативи, які перебувають на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення, і лише потім введені в дію. Громадянам буде надано зрозумілі роз’яснення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми